OurGamesWorld

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Játékleírások, tesztek minden mennyiségben! Ha elég jónak érzed magad, csatlakozz!


    My name's X. GustyX

    GustyX
    GustyX


    Hozzászólások száma : 20
    Join date : 2010. Jan. 08.

    My name's X. GustyX Empty My name's X. GustyX

    Témanyitás  GustyX Pént. Jan. 08, 2010 9:57 pm

    Üdvözletem mindenkinek!
    jardo "topicja" alapján úgy döntöttem én is csinálok egy hasonló témát. Kezdjük az elején...

    Az igazi nevem Péter, 23 éves vagyok, made in Sz-Sz-B megye, szabadidőmben a felsőoktatás révén lopom az adófizetőket, egyébként előszeretettel kockulok. Ennek kezdete egészen a '90-es évek elejére nyúlik vissza, mikor megszereztük az első számítógépünket (talán még semmi sem volt rajta, csak DOS, de azt se nagyon tudtuk használni)...

    Emlékszem mekkora lelkesedéssel gépeltem be a 2. vh.-ról valamit a parancssorba, amit természetesen nem lehetett elmenteni, de sebaj. Én örültem. Aztán mindig rákerült valamilyen játék a gépre és tesómmal mindig azzal akartunk játszani. Az első komolyabb emlék a Mortal Kombat volt, amit csak elindítani sikerült, de egyebet nem. Ez is nagyon izgalmas volt Very Happy. Később már egyre inkább kezdtem felfogni a gép működését és egyre több játékot kaptunk. PoP, Aladdin meg hasonlók. Az első komoly játék a keen4.exe volt (Commander Keen?). Nagyon szerettem, igazán sokat kockultam vele Smile (próbáltuk a Day of Tentacle-t is, de nem voltunk tisztában annak jelentőségével). Ment a fejlődés 286, 486 majd Windows '95. Az áttörést az első komoly PC-m hozta (P2 500Mhz, TNT2-16MB, 64mega), amelyhez kaptam NFS4-et és SWRouge Sqadront. De szép emlékek...ezzel a géppel sokáig kihúztam, talán 2001-ig is. Ekkor még csak csírában volt bennem a kocka hajlam.

    A fordulópont 2001 február 12-13-14 volt. Sajnos kórházba kerültem(vicc, hogy miért Very Happy) és vettem egy 576-t, amelyben megláttam a Giants-et, ami nagyon szimpatikussá vált, a következő számban pedig a PC-n mai napig gyöngyszem Oni-t. Beléjük szerettem, csak nem tudtam honnan megszerezni. Egészen szeptemberig (amikortól folyamatosan vettem az újságot és szerettem egyre több játékba bele), mikor XY révén megkaptam "szerelmeimet"...Itt kezdődött "GustyX" élete! Nagyon bejöttek a játékok, egyre többel játszottam stb...Idővel kaptam egy új gépet (Celeron 900Mhz, Radeon7500, 256mega), amin már tudtam játszani az újabb szerelmeimmel.
    Volt időszak, mikor nagyon Dio2 kocka voltam (single 4ever! Very Happy). A játékkal úgy ismerkedtem meg, hogy haverom mesélt róla (nyár, strandfürdő, forró medence Very Happy) és kellet neki a LoD, amit rajtam keresztül kapott meg. Tévedésből elsőre az alap game-t, amit én otthon kipróbáltam és megtetszett. Szükségem volt némi segítségre, így regisztráltam a www.pcdome.hu-ra, Peeter névvel (5000+ hsz). A fórum révén rengeteget tanultam. Múlt az idő, a gépem egyre inkább elavult, jöttek a jobb játékok, de sajnos semmivel sem tudtam játszani (quasi mint most Sad). 2004 márciusában kaptam egy komolyabb gépet (AMD2500+, 1Gb, FX5200), amivel szintén elvoltam jódarabig. Arra már nem emlékszem, hogy mik voltak ekkor a menők, mikkel toltam. 2005 tavaszán az érettségire kapott pénzből vettem egy Gf6600GT videokártyát(szülőket alig sikerült meggyőzni, hogy na... Smile ), 2.1 hangfalat és kaptam egy jobb alaplapot és dualos memóriákat. Ezzel a konfiggal rengeteg örömet szereztem magamnak(olyan intenzíven vibrált a levegő körülötte Very Happy). Ez év nyarán történt egy s más és tulajdonképpen életem újabb korszakának kezdétre született meg a ma hatályos GustyX Ma már sajnos felejtős az egész, de ha minden igaz államvizsgák után jön a reneszánsz! Jelenleg ezzel a géppel tolom a régebbi játékokat, valamint egy ASUS F5SL- AP141-el az újabbakat(ami persze fut, szerencsére a HAWX+CoD4 igen!). Nagyjából ennyit a kockáról (a játékokról,PC-vel kapcsolatban majd egy külön hsz.-ban).

    Ami engem illet: nagy rajongója voltam a DB-nak(hozzám képest egy WoW kocka semmi Very Happy), modellrepülőztem (összesen 14 darab, van köztük néhány remek példány) amit ismételten el akarok kezdeni--->szeretem a vadászgépeket (F22 a best!), továbbá a fegyvereket, harci járműveket, meg katonákkal kapcsolatos dolgokat. Nem érzem még magam felnőttnek, túl sok követelménynek kell megfelelni. Jobb szerettem a felhőtlen gyermekkort, amikor nem kellett semmi mással foglalkozni, csak a játékkal, szórakozással. Ez sajnos már nincs így, de ez van. Persze ettől nem ugrok ki az ablakon és kiáltom "Varázsfelhőőőő!!!!". Szerencsére eddig nem kellett panaszkodnom, minden szükséges dolgom megvan, nem szenvedek semmiben hiányt.
    Röviden, tömören ennyi volnék. Később még írok ide magammal/egyébbel kapcsolatban, hátha valakit érdekelni is fog:D

    Megjegyzés: remélem nem gond, hogy ezt a témát egyfajta "blogként" fogom fel, persze az elődleges funkciónak megfelelően rövidesen "teszteket" is közzéteszek.
    GustyX
    GustyX


    Hozzászólások száma : 20
    Join date : 2010. Jan. 08.

    My name's X. GustyX Empty Re: My name's X. GustyX

    Témanyitás  GustyX Csüt. Jan. 14, 2010 4:53 pm

    Játékok:

    Elsősorban az akciót kedvelem(FPS-TPS), de szívesen játszok 3D-s kalanddal(pl. Fahrenheit;p&c-ket unalmasnak tartom), izometrikus hack&slash-sel(Sacred, TQ). Autós játékok közül eddig csak a FlatOut-tal és a NFSU-tól a Carbonig játszottam és azt hiszem ez nekem bőven elég, nem vágyok komoly szimulátorra, akárcsak sportjátékokra sem. Jobb szeretem azokat, amiket végig lehet vinni. A stratégiák sem jönnek be igazán, noha volt néhány amit végigjátszottam(RTS csak a Joint Task Force). RPG nekem túl bonyolult meg időigényes, így azokat sem kedvelem. Igaz akad egy pár játék amit RPG-nek tüntetnek fel, de szerintem inkább nevezhető egy akció-kaladnak(pl. Sudeki, Jade Empire). Ami a GTA-kat illeti, azok sem jönnek be igazán, eleve ez a gangsta vonal, valamint a túl nyitott játéktér sem. Jobb kedvelem a linearitást, de még jobban a "fél sandbox" játékokat. Gondolok itt olyanokra, amelyekben rendelkezésünkre áll a nyitott játéktér, ahol sok mindent tudunk kedvünkre csinálni, de mégsincsen olyan sok lehetőségünk és játéktér sem olyan nagy(pl. Psychonauts, Jade Empire). Engem személy szerint az sem zavar, ha semmi újdonságot sem kapunk egy játékban, hiányzik minden eredetiség(CoD28? Ha az is olyan izgalmas mint a többi rész(vagyis 1-2-4), az is jöhet; kapunk egy 12. modernkori FPS-t? Nem zavar.). Persze csak akkor, ha sikerül jól kivitelezni. Rám nem szoktak hatással lenni a különböző review-ok(az sem érdekel ha pl. a gametrailers ellenérték fejében adott 98%-ot a MW2-nek), csupán egyfajta "iránymutatásként"(PoC?Very Happy) szolgálnak, hogy mire számítsak. Arról nem is szólva, hogy a játékban ugyanúgy látjuk az eseményeket egy konzol FPS-ben, mint a PC-s verzióban(tisztelet a kivételnek, pl. konzol vs. PC GRAW). Nem vagyok multi fan, egy játékot elsősorban a single miatt veszek meg, csupán két játékkal toltam aktívabban(és valószínű fogom is): BF2, TF2. Amit lehet, azt gamepaddel tolom. Vannak játékok, amelyeket szerintem csak és kizárólag gamepaddel érdemes tolni(pl. DMC4). Persze van aki tudja billről is irányítani, de kényelmesebb gp-del. A játékok gyűjtését 2006 őszén kezdtem. Ez köszönhető 1,a lehetőségnek, hogy volt hol megvennem 2,már akkor lehet olcsón venni játékot 3,több pénzem is volt:). Jelenleg 31db játékom van, egy-két darab van, amit ki kellett volna hagyni, de csak azért is végigtolom. Tervezek még egy párat megvenni, csupán várom, hogy legyen még gép hozzá, mert...(lásd előző hsz.Very Happy).

    Most pedig,
    az abszolút kedvencek:
    1. Psychonauts
    2. Jade Empire
    3. Giants

    végigtolt (!!!!!tolandó) játékok
    1. Advent Rising
    2. Aquanox
    3. Aquanox 2 Revelation
    4. Armed & Dangerous
    5. Beyond Good & Evil - Ubisoft
    6. Black & White
    7. Broken Sword 3: The Sleeping Dragon
    8. C&C Renegade
    9. CoD 1-2-4MW, UO
    10. Commandos Strike Force
    11. Conflict Desert Storm 1-2x2
    12. Conflict Global Storm
    13. Delta Force Land Warrior+Black Hawk Down
    14. Devil May Cry 4 x2
    15. Diablo 2+LoDxX
    16. Dreamfall The Longest Journey
    17. Doom 3
    18. Dynasty Warriors 4: Hyper
    19. Enclave - light
    20. Escape From Monkey Island
    21. Fable The Lost Chapters
    22. Fahrenheit
    23. Far Cry - Ubisoft
    24. Fighting Force
    25. FlatOut 2
    26. Freedom Force 1-2
    27. Full Spectrum Warrior
    28. Full Spectrum Warrior Ten Hammers
    29. Giants: Citizen Kabuto x2
    30. Gunman Chronicles
    31. Gun Metal
    32. Half Life 1+Blueshift+Opposing Force
    33. Half Life 2+Ep. One+ Ep.Two x2
    34. Halo: Combat Evolved
    35. Hidden & Dangerous 2
    36. Hidden & Dangerous 2 Sabre Squadron!!!!!!!!!!!!!!!
    37. Jade Empire Special Edition x2
    38. Jazz Jack Rabbit 1
    39. Joint Task Force
    40. Lego Racers 1
    41. Lego Star Wars
    42. Little Big Adventure 1
    43. kill.switch
    44. Knights of The Temple
    45. Kung Fu Panda
    46. Max Payne 1-2 x2
    47. MDK2
    48. Metal Gear Solid 2 Substance
    49. MoHAA+Breakthrough+Spearhead+ MoHPA
    50. NFS:Carbon
    51. NFS:MW
    47. MDK2
    48. Metal Gear Solid 2 Substance
    49. MoHAA+Breakthrough+Spearhead+ MoHPA
    50. NFS:Carbon
    51. NFS:MW
    52. NFS:U 1-2
    53. No One Lives Forever 2
    54. Oni
    55. Pariah
    56. Portal
    57. Postal 2: Share the Pain
    58. Prince of Persia:TSoT, WW, T2T
    59. Project Snowblind
    60. Psychonauts
    61. Quake 3
    62. R6 Lockdown
    63. Reservoir Dogs !!!!!!
    64. Return to Castle Wofenstein
    65. Sacred+Underworld x2
    66. Sacrifice
    67. Secret Weapons Over Normandy
    68. Serious Sam the First Encounter
    69. Serious Sam 2
    70. Soldier of Fortune 2
    71. Splinter Cell 1-2-3 - Ubisoft
    72. Sudeki
    73. SW Jedi Knight 2-3
    74. SW Republic Commando
    75. SW Rouge Squadron
    76. SWAT4
    77. Tales of Monkey Island: Chapter 1
    78. Titan Quest Gold x2
    79. Tomb Raider Legend
    80. TomClancy’s H.A.W.X.
    81. Unreal 2
    82. UT 2003-2004 single
    83. Vietcong
    84. XIII – Ubisoft

    gyűjtemény
    1. Battlefield 2 Complete Collection
    2. Broken Sword 4: the Angel of Death
    3. Brothers in Arms Hell’s Highway
    4. Call of Duty 4: Modern Warfare
    5. Commandos Strike Force
    6. Conflict Global Storm
    7. Devil May Cry 4
    8. Fahrenheit
    9. Far Cry
    10. Full Spectrum Warrior: Ten Hammers
    11. Gears of War
    12. Gunman Chronicles
    13. Hidden and Dangerous Deluxe
    14. Jade Empire
    15. Joint Task Force
    16. Kung Fu Panda
    17. Mass Effect
    18. Mirror’s Edge
    19. NFS: Carbon
    20. Orange Box
    21. Prince of Persia the Two Thrones
    22. Psychonauts
    23. Reservoir Dogs
    24. Sacred Gold
    25. Serious Sam 2
    26. Splinter Cell Chaos Theory
    27. Stranglehold
    28. Titan Quest Gold
    29. Tomb Raider Legend
    30. Tom Clancy’s H.A.W.X.
    31. Tom Clancy’s R6 Vegas 2
    GustyX
    GustyX


    Hozzászólások száma : 20
    Join date : 2010. Jan. 08.

    My name's X. GustyX Empty Re: My name's X. GustyX

    Témanyitás  GustyX Pént. Jan. 22, 2010 12:20 am

    "Játéktesztek"

    Eddig az oldalig nem foglalkoztam "ismertetők" írásával, de látva ezt az oldalt megjött hozzá a kedvem. Az ötletforrásban (GSF illetékes topicja "Mit játszottál végig legutóbb?") sosem írtam/fogok írni hosszabban egy játékról, mivel általában(magamból is kiindulva) nem olvassák el a hosszabb irományokat, valamint jobbnak láttam, ha csak néhány mondatban (elsősorban csak Pro és Kontra pontokban) osztom meg a személyes tapasztalatokat. Persze a fogalmazás sem az erősségem, ezért nem is írogattam:). De amatőrként nekem bejön a "munkám"Very Happy.
    Nem akarom megváltani a világot, nem akarok senkit sem befolyásolni az adott játékot illetően, csupán leírom a véleményemet, élményeimet, tapasztalataimat. Lehet, hogy néha túlzásba esek az értékeléssel(lesz még itt 95+Smile ) és az nincs is összhangban a leírtakkal, de a végső % nekem leginkább az élményt fejezi ki, azt hogy nekem mennyit ér, mennyire szórakoztam vele, mennyire ragadott magával a játék. Szigorúan szubjektív alapon. Persze közrejátszanak bizonyos objektív tényezők is a végértékelésben, de kevésbé súlyosan. Ezeket igyekszem az irományban is megemlíteni, hogy a játék iránt érdeklődőt ne érje váratlanul a segghülye MI, az optimalizálatlan engine vagy akár egy 3 órás küldetés mentési lehetőség nélkül stb.. Azért csak negatívumokat soroltam fel, mert a legtöbb pozitívum egyénfüggő(szvsz-i objektív Pro-k, melyek stílustól függetlenek: grafika, MI, optimalizáltság, pályatervezés, mentési rendszer, gyakran a kamerakezelés/irányítás és ha van valami újdonság, annak kivitelezése).
    Összességében próbálok egy olyan írást összedobni, amely feltárja az olvasónak a játék "világos oldalát"(sötét oldalnak ez lenne az ellentettje, de az legalább jól hangzik:D) és a "dark side"-ját, saját véleménnyel vegyítve, melynek végén ez utóbbinak az értéke található.

    Sajnos most vizsgaidőszak miatt nincs időm írogatni, de ha le tudom, akkor egyszerre többel is meglepem a Tisztelt Olvasókat(már akit érdekel ugye:D).
    Amik várhatóak: Psychonauts, CoD4, kill.switch, Reservoir Dogs, Giants, Conflict Desert Storm 2, Devil May Cry 4.

    Megjegyzés: az oldal létezését bizonyos szinten személyes ügynek tekintem, mert én is akartam valami hasonlót, de nem volt hozzá kellő ismeretem/időm, így külön köszönet az alapítónak, Necreon-nak!

    Ajánlott tartalom


    My name's X. GustyX Empty Re: My name's X. GustyX

    Témanyitás  Ajánlott tartalom


      Pontos idő: Vas. Május 19, 2024 5:38 pm