OurGamesWorld

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Játékleírások, tesztek minden mennyiségben! Ha elég jónak érzed magad, csatlakozz!


2 posters

    Devil May Cry 3 (by GustyX)

    GustyX
    GustyX


    Hozzászólások száma : 20
    Join date : 2010. Jan. 08.

    Devil May Cry 3 (by GustyX) Empty Devil May Cry 3 (by GustyX)

    Témanyitás  GustyX Pént. Szept. 10, 2010 11:50 pm

    Devil May Cry 3 Special Edition

    Anno haverom mesélt a játékról és egyáltalán nem volt szimpatikus. Megjelent a 4.rész, ami azonban elnyerte tetszésemet (az első Trish és Lady-s képek alapján Very Happy), így azután muszáj voltam beszerezni a 3. részt is. A kezdeti lelkesedést teljesen letörte az, ami az első néhány órában várt rám. Nem a játék nehézségével volt gond, hanem a porttal. Ekkora gané, trágya, fos porttal még nem találkoztam (talán csak a Reservoir Dogs volt hasonlóan „kiváló” port)! Gondoltam tudjuk be a gyenge gépemnek, nyomás turkálni az optionsben. Természetesen ezzel nem sokat értem, mivel csak felbontást lehetett állítani. Próbáltam így-úgy, de a 640x480-t leszámítva mindig ugyanaz lett az eredmény. Miután minden patch-csel, két gépen is kipróbáltam, és semmi javulás nem történt, felmerült bennem a kérdés: "Mi van, ha a hiba nem az én készülékemben van?". Ezt támasztotta alá a 3 váltakozó FPS érték (60, 30, 20), ami 640x feletti felbontásokban mindig megegyezett. Nyomás a megoldás után (Google is your friend). Itt sem volt egyszerű a menet, mert kb 1,5 - 2 óra után sikerült megoldást találni a problémámra (ez idő alatt a fejlesztők ősei ellepték a kórházakat a folyamatos, intenzív, szűnni nem akaró csuklás miatt... Very Happy). Végül megleltem a megoldást, ami sajnos nagy áldozattal járt! A játék mappájában található "Sounds" mappát kellett átnevezni, törölni, zárolni, eladni, bármit csinálni vele. Ez a sebesség problémát megoldotta, "csupán" az átvezetők alatt nem volt hang, játék közben pedig a zene hiányzott (pedig jó lett volna). Így meg nem volt izgalmas nézni az egyébként remek átvezetőket és így a sztorit is utólag kell pótolnom Very Happy Sad :unsure:. De legalább hangok voltak, a játék futott rendesen. Azt meg csak megjegyzem, hogy nem az én készülékemben volt a gond, mivel a, Crysis-t, Bioshock-ot is elbíró gépekkel volt hasonló gond b, néhány napos volt a rendszerem. Na, a játék futtatható, jól fut, remek a hangulata, de az irányítás... A 4. részé sem volt egy leányálom, de ezé??? Borzasztó! Egyszerűen nem ismerte fel a gamepadet, így játékon belül kalibrálni sem lehetett (itt a már rosszabb, mint a 4. részé). Meg kellett nézni, milyen akcióhoz mely billentyű tartozik és a gamepad külső programjával profilt létrehozni a játéknak. Volt patch erre a problémára, de az nálam nem működött, továbbra se lehetett kalibrálni sehogy sem (itt már lehet nálam a bibi)! Miután túltettem magam ezeken a problémákon (ezek kb. 4 órát vettek el az életemből), már kevésbé lelkesen vágtam bele a játékba...

    De miről is van szó? Egy kiváló akciójátékról, a konzolon sikeres Devil May Cry sorozat első PC-s képviselőjéről, mely Special Edition kiadást kapott (erről később). Mivel sajnos a történetet még nem pótoltam és az előzményeket nem nagyon ismerem, emiatt muszáj voltam lopni mástól, nevezetesen a Gamestar Fórum egyik tagjának (Necreon) hasonló írásából: "A játék főhőse Dante, a fiatal démonvadász, aki maga is félig démon, félig ember. Apja, a Sparda néven ismert démon beleszeretett egy emberi származású nőbe, és hogy a pokol világa ne szabadulhasson rá soha az emberek világára, szembeszállt a pokol urával, és bezárta a Földre vezető kapukat: ezzel csapdába ejtve önmagát is. Két fia született a szerelmétől: Dante, és Vergil. A történet szerint Vergil újra ki akarja nyitni a pokol kapuját, hogy apja hatalmát megszerezve maga mögött hagyhassa félig emberi mivoltát, és teljes démonná válva apja kardját forgatva ő uralkodhasson mindenekfelett. A feladat tehát adott: megállítani Vergil-t. A játék elején a Temen-ni-gru -nak nevezett torony emelkedik ki a város közepén, ami az átjáró a pokolba: egyfajta fordított világként is felfogható: nem egy mély verem vezet a pokolba, hanem egy torony, így a pokol a fejünk felé kerül. Több fontos szereplő is fel fog tűnni a játék során, akik valamilyen úton-módon segíteni fogják a testvéreket: van aki Dante, van aki Vergil oldalán. Fordulatos történet, árulásokkal, csavarokkal, hirtelen meglepetésekkel, nagyszerű lezárással".

    Maga a játékmenet "egyszerű" mint egy szeg. Menni előre, ölni a démonokat, néhány puzzle-t megoldani és nézni az értékelést. Röviden ennyi. Az egyszerű-t nem hiába tettem idézőjel-be. Az agyatlan kaszabolásba a különböző fegyverek, stílusok ötvözése hoz változatosságot! Dante arzenálját két csoportba sorolhatjuk: kézifegyverek és lőfegyverek. Kezdetben csak egy karddal (Rebellion) és két pisztollyal (Ebony és Ivory) rendelkezik, melyek mellé/helyére újakat szerzünk a sztori előrehaladtával. Így többek között kapunk egy tüzes/szeles "kard párost", egy nunchakuhoz hasonlító jeges fegyvert, rakétavetőt, shotgunt. Mindkét csoportból egyszerre két féle lehet velünk, melyeket a pálya megkezdése előtti „Customize” menüből vagy a pályákon elhelyezett arany szobroknál tudunk lecserélni. Mindegyik kézifegyvernek megvannak a saját, látványos kombói, amelyeket ugyanazzal a kombinációval hívhatunk elő, de más lesz hatása. Ezeket a lehetőségeket azonban meg kell vásárolnunk, melyre szintén a pályák elején és az aranyszobroknál van lehetőség. Dante világában a "hivatalos fizetési eszköz" a redb orb, amiket a pályákon tudunk összegyűjteni a legyőzött ellenségek után vagy a natúrban elhelyezettek felvételével. Nem csak "kombókat" shoppingolhatunk, hanem egyebeket is, mint például az életet növelő blue orb, életet feltöltő vital star vagy a mega fegyvernek minősülő szentelt víz. Minél többet vásárolunk ezekből, annál többe fog kerülni a következő, így van miért többször is megcsinálni egy pályát. A megvásárolható kombók mellett a stílusokkal is látványosabbá, effektívebbé tehetjük a harcokat. Dante 4 alapstílussal rendelkezik, melyek mindegyike más extrát nyújt: a Swordmaster egyértelműen a harcosok kedvence (leghatásosabb is), a Trickster a csapdáknál előnyös és az ellenség háta mögé kerüléshez, Gunslinger Rambo favoritja (szép lövéseket lehet vele csinálni) és a Royalguard pedig a védekezni vágyóknak nyújt segítséget. Ezek mellé egyéb extra stílusokat fogunk még kapni. A 4 alapstílust fejleszthetjük is, azzal, hogy minél többet használjuk őket, ezáltal újabb kombók nyílnak meg előttünk. Sajnos nincs rá mód, hogy játék közben is váltogassunk közöttünk, így itt is marad a pálya eleje vagy a szobor.

    Az agyatlan kaszabolást néha egy-egy puzzle (melyek nem vészesek) vagy ügyességi rész töri meg. Itt említeném meg a játék irányítását, ami a beállítását nem számítva jó, kivéve a kamera forgatathatlanságát. Alapesetben a kurzorokkal tudjuk forgatni, amit azonban nem lehet átállítani. Még úgy sem sikerült megoldani, hogy a jobb analóg kart a kurzoroknak állítottam be. Ez pedig olykor zavaró, hogy nem tudunk körbeforogni, különösen platform részeknél és könyvtári harcnál (nem spoilerezek kivel). A pályákon változatos, kihívást jelentő titkos küldetéseket is teljesíthetünk, melyekért többnyire egy blue orb töredéket kapunk (ebből 4-et kigyűjtve kapunk egy teljes blue orbot vagyis plusz életet). Ezek elhelyezése nem fogja kiszúrni a szemünket, így nem árt a környezetünket sem sasolni. A legtöbb pályán találkozhatunk egy bosssal is, akinek legyűréséhez nem elegendő „W+MB1”, mindig valamilyen taktikát igényelnek. Néhányat leszámítva élvezetesek ezek a harcok, viszont van egy kifejezetten irritáló, frusztráló alak is.

    A pályák újrajátszáshoz nem csak az orbok gyűjtögetése hat ösztönzően, hanem a pálya végi értékelés is. Itt kapunk egy átfogó összegzést teljesítményünkről (pl. idő, sérülés stb.), melyek meghatározzák a kapott orbokat és a minősítésünket is (D, C, B, A, S). Emiatt (hatékonyság, látvány mellett persze) is érdemes változatosan harcolni, ugyanis a játék figyeli, értékeli a stílusunkat. Minél több kombót hajtunk végre egy ellenségen, annál magasabb rangot kapunk játék közben és annál több red orb hullik belőle. Vigyázzunk, ha megsérülünk, akkor kettővel csökken a „színvonal”! Hogy milyen ügyesen bánunk a kombókkal, azt a különböző harci szobrok mérik fel. A megfelelő fegyverrel, megfelelő szintet kell elérni, hogy megkapjuk jutalmunkat (blue orb töredék). A pályák annak ellenére sikerültek változatosra, hogy szinte végig egy toronyban haladunk felfelé és hogy a végén már ismétlődnek a helyszínek. Igaz, kicsit Prince of Persia WW stílusban.

    A játék grafikájával nekem nem volt gondom, szerintem jóra sikerült (leszámítva az árnyék plecsniket), Dante remekül kidolgozott (ahogy maga Dante), hangokkal szintén semmi gond, zene.... Amit hallottam, az tetszett Very Happy.

    Ha javasolhatom, normal fokozaton toljátok végig, ugyanis easy-n nem kapunk a végén semmi extrát, normalon viszont rajzokat, skineket, egyéb extrákat is. Mivel egy SE-ről van szó, így nem ártana megemlítenem az ezzel járó specialokat sem. Kapunk egy turbo módot (gyorsabban lehet kaszabolni), Jester-t (szerintem a legötletesebb boss), very hard módot és egy új játszható karaktert (csak karakter, nem kampány, sajnos!), Vergilt. A saját stílusával, fegyvereivel. Vele eddig nem sokat toltam, de talán jobb mint Dante. Ennyi lett volna a DMC3DASE „experience”-em, csak ajánlani tudom mindenkinek! Ja és ne yellow nehézségen játszatok, hanem goldonl!

    Pro:
    - Dante és Vergil
    - extra tartalmak
    - harcrendszer (ebben benne van minden: fegyverek, stílusok, kombók)
    - bloody palace (ahol csak ellenségeket kell ölni és orbokat gyűjtögetni)
    - addiktív
    - újranézhető videók

    Kontra:
    - portolás minősége
    - néhány idegesítő ellenség
    - néhány boss
    - az ismétlőd helyszínek
    - anti gamepad support

    88%
    Necreon
    Necreon
    Admin


    Hozzászólások száma : 29
    Join date : 2009. Dec. 31.
    Age : 31
    Tartózkodási hely : Magyarország

    Devil May Cry 3 (by GustyX) Empty Re: Devil May Cry 3 (by GustyX)

    Témanyitás  Necreon Szomb. Szept. 11, 2010 8:32 pm

    Hát... sajnálom hogy technikai problémáid voltak / vannak a játékkal, nálam tökéletesen megy a mai napig, soha nem volt vele bajom (hang / fps, utóbbi csak egy adott helyen de ott mindig, talán le is írom az én tesztemben, dunno). Az ingame pörgős zenékkel, és a pályák közötti átvezetők kihagyásával és utólag megnézésével a játék alaphangulata veszett oda, amiért én rajongok érte, és nagyon sajnálom hogy ez neked kimaradt.

      Pontos idő: Kedd Május 07, 2024 11:55 pm