OurGamesWorld

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Játékleírások, tesztek minden mennyiségben! Ha elég jónak érzed magad, csatlakozz!


    Hidden & Dangerous 2 (by GustyX)

    GustyX
    GustyX


    Hozzászólások száma : 20
    Join date : 2010. Jan. 08.

    Hidden & Dangerous 2 (by GustyX) Empty Hidden & Dangerous 2 (by GustyX)

    Témanyitás  GustyX Szomb. Jan. 09, 2010 4:26 pm

    Hidden and Dangerous 2

    Először a GS-ban olvastam róla, és kifejezetten megtetszett a "stílus". A képek alapján egy külső nézetes, CDS fél cuccra számítottam, de csalódtam. Aztán kipróbáltam kétszer is, de egyszer sem jött be. Miután "skillesedtem", megszerettem a katonai taktikai cuccokat, így a "3 a magyar igazság" szellemében adtam neki egy utolsó esélyt, ezzel megteremtve a következő rész iránti igényemet. Ami miatt egy picit csalódott vagyok(pontosabban bűntudat szerű valami), hogy nem használtam ki teljes mértékben a játék adta a lehetőségeket.

    A játékban egy 4 fős brit S.A.S. alakulatot irányítunk(mazochisták választhatják a lone wolf módot, de azzal a játék is értelmét veszti). Embereinket minden hadjárat előtt magunk választhatjuk ki a rendelkezésünkre álló 20+ katona közül. Mindegyikük más előélettel rendelkezik, így akár ez is lehet kiindulópontja a választásunknak, de célszerűbb a tulajdonságaik alapján választani. Mert itt bizony ez is van, mint pl. állóképesség, teherbírás, lövészet…stb.! Sőt, ezen tulajdonságok a küldetések során bizony fejlődnek, így könnyen előfordulhat, hogy a játék végefelé egy BAR-ral egy lövésre leszedjük a 100+m-re álló őröket. Miután túljutottunk embereink kiválasztásán, fel kell szerelnünk őket. Hogy ki, mennyi felszerelést vihet magával, az a teherbírástól függ, hogy mit, az teljesen mindegy. Nagy arzenál áll rendelkezésünkre, mely folyamatosan bővül hadjáratonként a megszerzett fegyverektől függően (sajnos nem vált világossá, hogy miért nincs 4 De Lisle-m, csak 2…). Személy szerint egy klasszikus felállást választottam, mely 2 desszantosból, 1 csipából és 1 gunnerből állt (ez utóbbinak volt legjobb a lövészete, 96,5 ). Azonban erre nem az egyes küldetések között, hanem hadjáratonként van lehetőség!

    Ami a küldetéseket illeti, nagyon meg voltam elégedve. Egyrészt minden hadjárat más helyszínen játszódik, másrészt rengeteg fajta küldetést kell teljesítenünk. Alapjáraton szinte minden küldetésben likvidálni kell az összes ellenséget, de emellett egyéb feladataink is vannak, mint pl. túszejtés, túszmentés, bevenni egy erődöt stb, de teljesíthetünk opcionális feladatokat is. Hogy hogyan hajtjuk végre a feladatokat, az is teljesen rajtunk múlik. Ha úgy tartja kedvünk, akkor Sam Fisher módjára lopakodunk, vagy akár egy frontális támadással „Rambo Squad”-ként érvényesülhetünk (ez utóbbi esetben gyakoribb lesz a újrakezdés). Tolhatjuk FPS vagy TPS módban is. A játékmenet szempontjából egyedüli hiányosságot a csapat irányításában éreztem. Rengeteg utasítást adhatunk embereinknek, de ezek megvalósítása kissé körülményes, de megszokható. Bár épp e körülményesség miatt nem tudtam teljesen kihasználni a lehetőségeket és gyors, rajtaütésszerű akciókat kivitelezni (ezt hivatott segíteni a taktikai térkép, melynek kezelésére magunknak kell rájönni: tutorialban csak annyit mond használd…). Egyes pályákon lehetőségünk van járműveket is használni, melyek megkönnyíthetik az adott küldetést, tovább akár álruhába is bújhatunk és úgy tevékenykedhetünk az ellenség sorai között. Problémám ezzel csupán annyi, hogy erre csak ott és akkor van lehetőségünk, amikor a fejlesztők úgy gondolták.

    Az egész játék tálalása kiváló. Ugyan mai szemmel nincs nagy etvasz grafikája, de szerintem még ma is megállja a helyét. Nekem legalábbis bejön. A környezet ábrázolása nagyon szép lett, különösen a romos városoké. Ilyet részletesen még sehol sem láttam, még később megjelenő játékokban sem. A felszerelésünk teljes mértékben látható rajtunk, minden gránát(ami nem hátizsákban van), 2 fegyver esetén az egyik a vállunkon lóg, másik pedig a kézben, cserénél látszik ahogy lecseréli a kettőt. Egyedüli problémám az optimalizálatlansága. A játék 2003 év végi, de gondolom egy 6600GT-nek illő lenne vinnie full max.-n 1024-ben. A hangok is jól szólnak, realisztikusnak tűnnek a fegyverhangok, embereink beszédén érezhető a brit akcentus. Szóval minden remek.
    Az egész játék tökéletes lett, végig izgalmas, változatos, sok mindent lehet benne csinálni, egy szituációt többféleképpen is meg lehet oldani. Rengeteg apróságról lehetne még szólni, de kár érte. Mindenki próbálja ki maga az eddigi legjobb kommandós játékot! Remélem elkészítik a folytatást, de előtte még jöhet a kieg. Mindezek ellenére nem adok rá túl sokat, hiszen mi maradna a következő részre?

    Pro:
    - igazi kommandósnak érezzük magunkat
    - inventory rendszer(kezdetben néztem, mi ez a sz@r, de nagyon megkedveltem)
    - változatos helyszínek, küldetések
    - a legtöbb esetben kiváló az embereink MI-ja
    - ellenség is tud szépeket mutatni
    - járműhasználat
    - a legjobb arcade-"harci szimulátor" keverék
    - tömény akció, SC-féle lopakodás
    - embereink fejlődnek
    - romos város tökéletes ábrázolása

    Kontra:
    - az ellenség néha tud csúnyát is mutatni
    - optimalizáltalan
    - pár apróbb bug
    - irányítás kissé körülményes
    - oktató rész hiányos
    - nem vált világossá, hogy mikor melyik fegyvert vihetjük magunkkal

    92%

      Pontos idő: Vas. Május 19, 2024 7:14 pm