OurGamesWorld

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Játékleírások, tesztek minden mennyiségben! Ha elég jónak érzed magad, csatlakozz!


    Reservoir Dogs (by GustyX)

    GustyX
    GustyX


    Hozzászólások száma : 20
    Join date : 2010. Jan. 08.

    Reservoir Dogs (by GustyX) Empty Reservoir Dogs (by GustyX)

    Témanyitás  GustyX Pént. Márc. 19, 2010 1:13 am

    Reservoir Dogs

    A játék az azonos című film „alapján” készült, vagy még inkább annak interaktív kiegészítése. Azt előre szeretném leszögezni, hogy csak azoknak ajánlom, akik látták a filmet!!!!
    Egy kis összefoglalás a filmről: van egy főmaffiózó, aki ki akar rabolni egy ékszerüzletet, aminek elvégzésére bűnözőket vesz fel. Ezek a rosszfiúk nem ismerik egymást. Az anonimitás jegyében különböző színek alapján nevezi el őket, így lesz belőlük pl. Mr. Pink, Mr. White. A rablás terve tökéletes, csak a zsaruk már vártak rájuk a helyszínen. Valószínű valaki súgott, de ki? Már senki sem bízik a másikban, mindenki a másikra mutogat, holott mindenkinek van valami alibije. Persze a film végén kiderül ki volt az áruló, de ugyanakkor számos kérdést hagy megválaszolatlanul. Mi történt Mr. Blue-val? Hogy kapott lövést Mr. Brown? Miért pszichopata ámokfutó Mr. Blond? Ezekre a kérdésekre talál(hat)juk meg a választ. A film megnézése után nem tudtam elképzelni, hogyan lehet belőle TPS-t készíteni. Játék közben azonban rájöttem, hiszen a megválaszolatlan kérdések remek alapot nyújtottak ehhez. Történet tehát fikciók formájában kiegészíti a filmet és az ott megválaszolatlanul hagyott kérdésekre „ad” választ. Bár inkább a professional játékmenet illik leginkább a hozzá, az hihetőbb. A játékra is jellemző a film történetvezetése. Gyakran fordított kronológiai sorrendben játszhatjuk végig az eseményeket.

    Történetről ennyit, de mire számítsunk játék alatt? Alapvetően TPS-ről van szó, azonban nem erről fog szólni az egész játék, mivel váltakoznak a TPS és autós részek. Ez utóbbi nekem nagyon nem jött be. Egyrészt a kocsik irányítása borzalmas (különösen szűk utakon zavaró, ahol egy véletlen mozdulat következtében faltól-falig fogunk pattogni), másrészt (az előbbi miatt) a kevésbé élvezhető autós és TPS részek közötti váltakozás megszakítja az élvezetes TPS részeket, ezáltal csökkentve a teljes beleélést. Van benne egy jópofa küldi, amikor nem szabad XY km alá süllyedni, különben túszunk kiugrik a csomagtartóból és kezdhetjük is elölről. A legidegesítőbb küldetés az volt, amikor időre kellett célba érni, de úgy, hogy minden zsarut le kellett rázni. Ennél a résznél elég sokszor emlegettem a fejlesztők felmenőit.

    Gyalogos részek viszont nagyon jók voltak! Ekkor két játékstílus között „választhatunk”. Vagy az egyszerűbb lövöldözős stílusban érvényesülünk némi fedezékrendszerrel, bullet time-mal vagy pedig a diszkrétebb, kevésbé akciódús túszejtős játékmenettel. Ha a lövöldözés szimpatikusabb, akkor egy sima, „megyek előre, lövök mindenkire…” élményt kapunk, egy kis fedezékes vadászattal. Ilyenkor „választhatjuk” a manuális célzást (egy bazi nagy kör alakú célkereszttel) vagy pedig a célbafogást (ez hasznosabb szerintem). Ha egy bizonyos számú ellenséget megöltünk, akkor feltöltődik az adrenalin szintünk és rendelkezésünkre áll a bullet time. Ezt aktiválva hősünk körül körbeforog a kamera, lelassul az idő, elhomályosodik a kép és máris növelhetjük az áldozataink számát (csak sajnos nem tudunk ekkor mozogni). Ha elfogyott az adrenalin, akkor mindegyik eltalált célpont halálát külön-külön megtekinthetjük lassított felvételben. A találatok szinte nekünk fájnak a monitor előtt. Nekem ez nagyon bejött! Fegyverekből nincs sok: 2 pisztoly (Mr. White-nál dualban),2 gépfegyver, shotgun, mesterlövészpuska, pajzs. Ezekből is egy pisztoly és egy másik lehet velünk. Nyilván ezekre csak a pszichopatáknak lesz szüksége. A diszkrétebb „Professional” játékstílus viszont teljesen újszerű élményt nyújtott (én ezt preferáltam). A lövöldözés helyett itt a túszejtésre koncentrálunk. Oda szaladunk akár egy ártatlan járókelőhöz, akár egy fánkzabálóhoz, elkapjuk a grabancát és máris mi uraljuk a szituációt. A rendőrök persze nem lőnek ránk, csupán fenyegetően felhívnak a túsz elengedésére és magunk megadására. Természetesen mi kemények vagyunk és nem adjuk olyan könnyen: egy laza saller a túsznak, és máris felemelt kézzel, fegyvertelenül állnak előttünk. Mielőtt tovább haladnánk, érdemes őket a falhoz állítani, különben utánunk erednek és a tússzal nem törődve tüzet nyitnak ránk. Egy pályát azonban nem vihetünk végig egy tússzal, ugyanis nem sok ütést bírnak ki. Így falhoz állítás után célszerű egy újabb túszt magunkhoz kötni és vele folytatni. Szvsz ez a stílus jobban passzol a filmhez, mint az akciózás. Az igazi szadisták a kettő kombinációját választják: elkapnak egy túszt, kivégzik (ezt is lehet!) és indulhat az akció.
    A játék az egyes küldetések alatt nyújtott teljesítményünket stílusunktól függően értékeli 3 kategóriában: pszichopata, karrierbűnöző, profi. Továbbá statisztikát is kapunk a pontosságról, időről stb.. Ez azonban nem lenne elég motiváció az újrakezdéshez, így gyűjtögethetünk is bizonyos blueprinteket. Ezek különböző csalásokat tesznek elérhetővé, így pl. az újratöltődő élettel szórakoztatóbb lesz pszichopatának lenni.

    Azonban most jöjjön a fekete leves…
    Már az gyanús volt, hogy a játék setupja francia/spanyol/olasz nyelven (nem ismertem, gondolom ezek közül valamelyik) lehetett. Jó, az installt megtaláltam, sikerült feltelepíteni. Elindítom és egy iszonyatosan bűnronda grafika fogad. Sebaj, azért kezdjünk bele. Nem tudom milyen beállításokkal, de nagyon durván szaggatott a játék (max. FPS 20 körül mozgott), hang akadozott/késett, lövésnél belassult. Szóval ez tényleg játszhatatlan. Windowsba vissza, keresek valami options-szerűséget. Megtaláltam és mivel ez is idegennyelven volt, így nem tudtam mit állítok, csak a felbontást, meg a 16-32bit-et. Érdekes, a super low FPS 800x600-ban volt! Akárhogy állítottam, nem lett gyorsabb. Fogjuk rá a laptopra. Próba otthon. Az otthoni gépen első indításnál viszont hiba…WTF??? Gyorsan Eidos support, találtam is megoldást. Windows 2000 mode-ra kellett állítani a kompatibilitást. Ez már érdekes. Első pálya ugyanaz, mint a laptopon. Ez nem lehet igaz. Minimum proci 800Mhz, nekem meg 2500-as van és ezt csinálja? Szétnéztem pár fórumon, ahol kiderült, nem egyedi a problémám. Megoldás: hang hardveres gyorsítását ki kellett kapcsolni. Ez csak más játéknál volt gond, ha úgy hagytam…Aztán végre sikerült a játékot is kipróbálnom, de jött az újabb csalódás: 25-ös FPS limit. Ez kevés. Sok játékot játszottam ilyen FPS szám mellett, de azok legalább szépek voltak, ez viszont??? Ez egy okádék! A Professional stílushoz elég, de lövöldözésnél már bántó tud lenni, mivel gyakran lemegy 20FPS alá. Grafika mint említettem borzalmas! A karakterek egyáltalán nem hasonlítanak valós önmagukhoz (egyedül Mr. Blond adta arcát/hangját). Öröm az ürömben, hogy renderelt formában láthatjuk a film néhány jelenetét, ami sokat dob a hangulaton. Hangok terén nem volt borzalmas, de kiemelkedő sem, teljesen átlagos. Egyedül a szinkronhangok voltak kissé nyávogósak és mindenféle beleélést mellőztek. Nem lepődnék meg, ha a fejlesztők dobták volna össze, hiszen „fuck, shit, fuck u man. Oh this fucking shit asshole…” és hasonlókat én is el tudnék mondani fekás akcentussal. Hangok terén problémám csak helikoptereknél volt. Gyakran kellett levennem a hangot miatta, mivel elég sokszor csak búgás/recsegés jött a „helikopter hangja” helyett.

    Kezdetben nem nagyon tetszett a játék, de a közepétől megkedveltem. Valszeg többször nem fogjuk feltenni, de egyszeri élménynek megéri a jelenlegi 990Ft-os árát. Igaz csöppet rövid (4-5 óra), de kellemes kikapcsolódást nyújt két nagyobb cím mellett. Nem volt rossz játék, átlagostól jobb, de a technikai hibák és a grafika miatt nekem nem ér többet. Nem vagyok grafikabuzi, de itt tényleg sokat levon a végítéletből.


    Pro:
    - fedezékrendszer
    - 3-féle befejezés
    - 2-féle játékstílus
    - zenék
    - MI

    Kontra:
    - grafika
    - optimalizálatlan
    - autós részek
    - FPS limit
    - technikai problémák helikopter hang stb.

    83%

      Pontos idő: Vas. Május 19, 2024 6:01 pm