OurGamesWorld

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Játékleírások, tesztek minden mennyiségben! Ha elég jónak érzed magad, csatlakozz!


2 posters

    kill.switch (by GustyX)

    GustyX
    GustyX


    Hozzászólások száma : 20
    Join date : 2010. Jan. 08.

    kill.switch (by GustyX) Empty kill.switch (by GustyX)

    Témanyitás  GustyX Csüt. Jan. 28, 2010 1:04 pm

    kill. switch

    A játék tulajdonképpen nem más, mint a manapság oly divatos fedezékrendszer első képviselője. Valószínűsítem sokan a GoW-t tekintik annak, pedig egyáltalán nem úgy van („kill.switch has started it, GoW perfected it”-gametrailers.com). A játék eredetisége ellenére nem kapott túl nagy felhajtást, pedig megérdemelte volna forradalmi újdonsága miatt.

    Ha még nem derült volna ki, egy külső nézetes akció játékról van szó, ami nem szól másról, minthogy megyünk előre a pályán és lelövünk minden rosszarcút, aki ránk lő. A történet nekem nem állt össze, csupán hogy 2 super katona rosszban van egymással és a végén khm… Nem akarok SPOILEREZNI Very Happy. Valamilyen szupertitkos katonai szervezet az összekötő kapocs kettejük között és még nő is van benne. Eddig semmi extra sincs benne, szabvány TPS. A fordulatot az okozza, hogy ezt nem agyatlanul kell megtennünk, hanem fedezéktől-fedezékhez rohanva illetve bukfencezve. A működési mechanizmus pofon egyszerű. A fedezékek használatára rá is leszünk kényszerülve, hiszen a W+MB1 itt nem sokhoz vezet, maximum csak a pálya újrakezdéséig. A pályák ennek megfelelően vannak kialakítva, így mindig tudunk valami mögé bújni. Fedezék mögül kétféle módon tudunk érvényesülni. Vagy vaktában tüzelünk és nagy valószínűséggel senkit sem találunk el, de legalább biztonságban vagyunk, vagy kihajolunk/felállunk és pontosabb lövéseket adunk le. Ez utóbbi esetben természetesen bekaphatunk pár találatot. Célratartásra most is lehetőségünk van, de ezt keveset fogjuk használni.
    Mivel az egész játék a fedezékekről szól, így stílusosan mondhatjuk, hogy az ellenség sem rest kihasználni a lehetőségeket. Szóval az MI-re nincs panasz, leszámítva a gránátok esetét. Ha feléjük hajítunk egy szeretetcsomagot, annak helyzetétől függetlenül csak elugranak és hasra vágják magukat. Eddig rendben is lenne, az iróniát az adja, hogy egy meghatározott körzeten belül mindenki elugrik és néha rossz irányba. Nem egyszer találkoztam önjelölt mártírokkal, akik megmentve társaikat rávetődtek a gránátra Smile.

    Fegyverek tekintetében nem panaszkodhatunk. Ugyan nem lesz R6 szintű arzenálunk, de minden klasszikus megtalálható: M4, MP5, AK47, AKSU, M21, Shotgun, meg még néhány egyéb. Nem sok, de elég! Egyedüli furcsaság az volt, hogyha újraindítottuk a játékot, pályakezdéskor mindig csak egy Shotgun volt nálunk, kevés lőszerrel. Pedig játékállást nem így mentett.

    Megjelenés szempontjából hagy némi kívánnivalót a program. Maximális felbontás 1024*768, csak néhány kapcsoló van és bűnronda! A Quake2 is szebb nála. Ez még nem is lenne olyan nagy gond, de ha legalább MINIMUM grafikán ne lassult volna be! Nem hinném, hogy FPS limit van benne, mivel olykor felment 45-50-re is az FPS mutató, de azért mégis. Egy 2003-as játék, ami ronda is ne fusson full grafikán egy 6600GT-n???
    Zenével nem volt gondom, leszámítva hogy ódivatú. Legutoljára a ’90-es évek elején hallottam ilyen zenét, a TV-re köthető „Nintendo”-ból. Bár illet a stílushoz, megteremtve ezáltal egy játékgép hangulatát. Hangok átlagosak.

    Nem mondom hogy rossz játék, de azt se hogy jó. El lehet vele lenni, akinek bejön a fedezékrendszer vagy csak egy TPS-re vágyik M4-gyel, esetleg nincs egyéb az próbálja ki. De sokra ne számítson.

    Pro:
    - fedezékrendszer
    - taktikus lövöldözés
    - van benne 1 élvezetes átvezető
    - egy-két bakit leszámítva jó MI
    - ilyen játéktól az ember újratermelődő ellenségeket vár, de itt nem voltak!

    Kontra:
    Gyakorlatilag nincs benne akkora hiba, vagy olyan elem amit itt kiemelnék, nincs negatívuma. Az előző pontban felsoroltak tetszettek, zavaró tényező nekem nem volt, a hiányosságokat meg nem sorolnám ide. Egyedül a bűnronda grafikát lehet itt megemlíteni, továbbá az optimalizálatlanságot. 2003-as játék ne fusson egy 6600GT-n, röhej.

    72%
    Necreon
    Necreon
    Admin


    Hozzászólások száma : 29
    Join date : 2009. Dec. 31.
    Age : 31
    Tartózkodási hely : Magyarország

    kill.switch (by GustyX) Empty Re: kill.switch (by GustyX)

    Témanyitás  Necreon Csüt. Jan. 28, 2010 5:10 pm

    A VGA-d valószínűleg azért nem szerette (és futott is úgy ahogy), mert a játék elején egy aránylag nagy logó jelzi a kedves felhasználó irányába, hogy ezt bizony ATi-ra tervezték. Ettől függetlenül tényleg nem szabadna úgy futnia, ahogy... a grafikával személy szerint semmi bajom, én szeretem a régi játékokat Smile.
    GustyX
    GustyX


    Hozzászólások száma : 20
    Join date : 2010. Jan. 08.

    kill.switch (by GustyX) Empty Re: kill.switch (by GustyX)

    Témanyitás  GustyX Csüt. Jan. 28, 2010 5:53 pm

    Necreon írta:A VGA-d valószínűleg azért nem szerette (és futott is úgy ahogy), mert a játék elején egy aránylag nagy logó jelzi a kedves felhasználó irányába, hogy ezt bizony ATi-ra tervezték. Ettől függetlenül tényleg nem szabadna úgy futnia, ahogy... a grafikával személy szerint semmi bajom, én szeretem a régi játékokat Smile.
    Ez okay, de azért mégse kellene úgy futnia ahogy. Mellesleg tudtommal ez a logósdi nem befolyásolja ilyen mértékben a sebességet.

    Ajánlott tartalom


    kill.switch (by GustyX) Empty Re: kill.switch (by GustyX)

    Témanyitás  Ajánlott tartalom


      Pontos idő: Vas. Május 19, 2024 4:24 pm