OurGamesWorld

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Játékleírások, tesztek minden mennyiségben! Ha elég jónak érzed magad, csatlakozz!


    Ice Age - Dawn of the Dinosaurs (by JaniRazor)

    JaniRazor
    JaniRazor


    Hozzászólások száma : 8
    Join date : 2010. Jan. 02.
    Age : 31
    Tartózkodási hely : Tard

    Ice Age - Dawn of the Dinosaurs (by JaniRazor) Empty Ice Age - Dawn of the Dinosaurs (by JaniRazor)

    Témanyitás  JaniRazor Vas. Jan. 03, 2010 12:44 am

    Ice Age - Dawn of the Dinosaurs (by JaniRazor) 5c80821932

    Fejlesztő: Eurocom
    KIadó: Activision
    Kategória: Platformjáték, a 3. Jégkorszak film alapján.

    Az Ice Age - Dawn of the Dinosaurs(magyar címén: A dínók hajnala) megérkezett a mozikba és mint szinte mindegyik animációs film, úgy ez sem kerülhette el a megjátékosítást. Ezt a feladatot az Activision-nál az Eurocomra bízták, akik szerintem nem is végeztek rossz munkát. A játék felül próbál emelkedni a szokásos animációs filmből készült játék-sémán(tehát, hogy nem számít ha rossz, a hülye néző úgy is megveszi a gyerekének, csak mert látja, hogy a rajzfilmbeli figurák vannak rajta) és ez több helyen is érződik, de erről még később regélnék. Amikor elindítottam a játékot kicsit szkeptikus voltam, hogy vajon megfelel-e az elvárásaimnak(mivel az előző része tetszett, így azt reméltem legalább annak a szintjét megüti) és be kell vallanom teljesn elégedett vagyok. Na persze hibája is van a játéknak, nem is egy, de ezek felett én könnyen szemet tudok hunyni, mert maga a játék szórakoztatott, ami a legfontosabb egy ilyen program esetében.
    A játék sztoriját szerintem felesleges ecsetelni, hű marad a filmhez. Megérkeznek a dinoszauruszuk, jön új szereplő és együtt keverednek mókás kalandokba :] Na hamár a szereplők szóba kerültek kicsit beszélnék róluk. Arra nem térnék ki, hogy, maguk a szereplők kicsodák, micsodák, mert mivel ez egy filmadaptáció azok vannak benne akik a filmben is(meglepő, de igaz). Inkább arról mondanék pár szót, hogy kiket irányítunk a játék folyamán, és hogy ez mivel jár. Nos a game folyamán szinte az egész szereplőgárdának jut egy kis szerep, többek között Diegonak és Manny-nek is. Viszont akiket a legtöbbet fogunk irányítani, azok Sid és Buck. Ezenkívül még az oldalnézetes platformpályákon Scrat-et illetve bájos barátnőjét is irányítasunk alá vonhatjuk.(Az előző részben csak Scrat-et irányíthattuk, ami sokak számára nagy szívfájdalom volt, de én élveztem, fájin poénok voltak ott is.) Diego és Manny csak kis szerepet kaptak, Diegot akkor irányítjuk, amikor egy gazellát. vagy szarvast, vagy valami hasonló állatot üldöz, Manny-t pedig, amikor a kis mamutnak a játszóterét csináljuk és az éles farönköket takarítjuk el az útbólt. Mint már mondottam, a két motkányt a platformpályákon kell vezetgélnünk, amiknek a beillesztése szerintem nagyon jó ötlet volt, feldobja a játékmenetet, Itt sem kell semmi ördöngősséget művelnünk, folyamatosan menni előre, néha eltolni az előttünk lévő akadályt, vagy éppen harcolni. Sidet és Buckot ugyanúgy kell irányítani, a különbség abban rejlik, hogy másféleképpen harcolnak. Sid közelről küzd, Buck pedig az indája segítségével távolról. Valamint az ellenségek sem ugyanazok a két srácnál. Sid pókokat és bogarakat csapdos, Buck pedig dínókat. A szövege viszont mindkettőnek remek, nagyon a helyén van a szinkronhang is, ahogy a többi szereplő sem panaszkodhat.
    A harcról mondanék néhány szót. Általában csak ugranunk kell egyet és csapnunk a földre, de az erősebb ellenfelek ellen, ez már nem tanácsos, és nem is túl hasznos. Vannak különböző kombók is, de bevallom tudatosan egyet sem használtam(azért írom a tudatos szót, mert elképzelhető, hogy a nagy billentyűpüfölés közepette csináltam egyet-kettőt. Amit tanácsolok, hogy használjunk azok a fegyverek, mert hogy ebben a programban ilyenek is vannak. Van rakétavető. ami egy farönk, vagy "tökpuska", ami a tökből és a szárából áll, illetve van gránátgyümölcs és vízipisztoly is, bár ez csak az elszáradt növények felélesztésére szolgál :] A főbossok ellen, amik általában 1-1 nagyobb dínó ezeket érdemes használni(főleg a gránátot). Különböző állatokat meg is tudunk lovagolni, pl. Buck a dínókat, amik segítségével különböző köveket, falakat tudunk széttörni. Jellemzője még a játéknak, hogy sokféle játékmenetet sűrítettek bele. Ilyen az oldschool platformos, a modern TPS-nézetű lövöldözés, vagy a menekülés a dínók elől. Szerves részét képezi még az egésznek a gyűjtögetés. A pályákon elszórva találunk különböző gyümölcsöket, mint pl. meggy, alma, körte. Ezek pontokat adnak, amiket a bizonyos szobroknál előjövő boltnál be tudunk váltani. Olyanokra mint több élet, vagy több töltény a fegyverbe. Minden pályán 3 kristályt is össze tudunk szedni(nem beszélve azokról, amiket a boltban tudunk vásárolni), amik szintén adnak extrákat.
    Ami még engem nagyon megfogott az a rengeteg apróság, amivel igyekeztek színesebbé tenni a játékot. Ilyen az előbb említett elszáradt növények víz általi felélesztése és maga a fegyver töltése is, ami nem úgy megy, hogy valahol felveszünk egy vizespalackot. Nem, hanem egy kis vízgyűjtő edényből kell felszívnunk a vizet, egy adott gomb folyamatos nyomkodásával). Apróság még, de szerintem jópofa, hogy a játék elején, amikor még van hó nyomot hagyunk benne :] Maga a történetmesélés is egy jó pont, a pályák között nincs átvezető, hanem úgy mesélik el a sztorit, hogy barlangrajzok segítségével mutatják be(a mesélők Sid és Diego). Vannak átvezetők nem arról van szó, de azok csak a pályák bevezetésére szolgálnak.
    Technikai oldalról vizsgálva a dolgot is csupa jót lehet mondani. A grafika megfelelő, jól is fut a játék, egy ilyen stuffnál többre egyszerűen nincs szükség. A zene kellemes(már ahol van....), főleg a menüzene, az nagyon tetszett.
    Hibái is akadnak a produktumnak. Bugok nincsenek(vagy én nem vettem észre), de ami nekem nagyon kiverte a biztosítékot, az a végefelé lévő platformrészek. A játék egy adott pontján, sehogy se tudtam begyűjteni az összes pontot(én már csak ilyen maximalista vagyok), mert valahol mindig elkúrtam, és ez legtöbbször nem saját hiba volt, hanem mert a játék nem akarta elfogadni az ugrást, csak ha egy bizonyos szögből hajtottuk végre....Hát no comment.... A monotonitás is a játék számlájára írható, bár ha belefeledkezünk és szórakozunk, mint ahogy én, akkor ez nem zavar.
    Összességében az lehet mondani, hogy egy szintén jól sikerült filmadaptációról beszélünk(de ugye messze van egy olyantól, mint a Wolverine, vagy a Wanted), de a maga kategóriájában kiemelkedő. A játékmenetet élvezetes, nem túl nehéz(egy-két platformrészt leszámítva), a bejátszások a filmből is feldobják a hangulatot, akárcsak a humor, ami végig jelen van. Pluszpont, hogy a főbossot sem nehéz legyőzni, bárki megbirkózik vele. Grafikájában, hangjaiban is rendben van a játék.
    Tehát én azt mondom, hogy a készítők megérdemelnek egy hátbaveregetést és csak így tovább.

    Pontokba szedve:

    Pro:
    - Többféle játékmenet
    - Sokféle irányítható karakter
    - Megfelelő grafika
    - Menüzene
    - "Fegyverek"
    - Bolt
    - Humor
    - Apróságok
    - Ahogy elmesélik a történetet
    - Gyűjtögetés
    - Harc

    Kontra:
    - Pár bosszantó platfomrész
    - Kevés zene
    - A komból bár jó ötlet, de szerintem feleslegesek
    - Monotonná válhat a játék

    Grafika: 8
    Hangok: 8
    Irányítás: 8
    Hangulat: 8
    Kihívás: 6
    Szavatosság: 6

    78%

      Pontos idő: Vas. Május 19, 2024 7:31 pm