OurGamesWorld

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Játékleírások, tesztek minden mennyiségben! Ha elég jónak érzed magad, csatlakozz!


    Prince of Persia - The Two Thrones (by JaniRazor)

    JaniRazor
    JaniRazor


    Hozzászólások száma : 8
    Join date : 2010. Jan. 02.
    Age : 31
    Tartózkodási hely : Tard

    Prince of Persia - The Two Thrones (by JaniRazor) Empty Prince of Persia - The Two Thrones (by JaniRazor)

    Témanyitás  JaniRazor Vas. Jan. 03, 2010 12:35 am

    Prince of Persia - The Two Thrones (by JaniRazor) Prince_of_persia_two_thrones_PC_CG

    Kategória: Ugri-bugri, akció, TPS
    Kiadó: Ubisoft
    Fejlesztő: Ubisoft Montreal

    Először leszögezném, hogy nagyon tetszett a játék. 2 nap alatt végeztem vele, ezért előre is elnézést ha ömlengenék róla.

    Nos hol is kezdjem. Talán a legelején. A herceg békésen hajózik vissza Babilon városába, amikor látja, hogy ég az egész város, és őket is megtámadták. A hajójuk elsüllyed, a szörnyek pedig elviszik Kaileena-t. A herceg a megmentésére indul és egyre jobban beássa magát a várossal történt dolgok sűrűjébe.
    A történetre nem is fecsérelnék több szót, szerintem maximálisan kielégíti az igényeket, méltó befejezése a trilógiának. Kellően fordulatos, érzelemdús.

    A The Two Thrones nem különbözik sokban az eddigi részektől(The Sands of Time, Warrior Within). Ugyanaz az ugri-bugris, fejtörős. akció-kaland játékmenet jellemzi mint eddig. Viszont ami megkülönbözteti, azok igen lényeges újdonságok. Ilyenek, hogy sokkal változatosabb a játékmenet(fogathajtás, a herceg másik énje, speedkill). Az alap tulajdonságokhoz mint már mondtam nem nyúltak, és ez így van jól. Ugyanúgy falon futkosunk, függönyön vágjuk le magunkat, ugrunk egyik kiszögellésről a másikra.A herceg animációja ezek során tökéletes. Teljesen hiteles, amikor ugrik, fut, harcol. De ebbe is tettek pár új dolgot, ilyenek, hogy most már tőrünket bizonyos pontokon be tudjuk vágni a falba, vagy ilyen rúgószerű fatáblákról elrugaszkodva hatalmasat repülünk. Csapdák továbbra is vannak, ez nálam a játék egyik gyenge pontja. Nem mondom, hogy nem jó, mert kellenek bele, de néha nagyon frusztrálóvá tudnak válni.
    Az újítások közül a fogathajtás nagyon jó móka. Tiszta Ben Hur-feelinget áraszt magából ez a rész, ami kétszer fordul elő a játék során. Ahogy hajtjuk a lovakat, közben törnek ránk egy másik fogattal, vagy felugranak a miénkre....Nagyon hangulatos, na :]
    A másik lényegi újdonság, hogy immár 2 főhősünk van egy személyben. Ezek a herceg két énjét(jó-rossz) igyekeznek bemutatni. A sötét herceg sokkal durvábban tolja, a hatalmas láncával megfojtja a szörnyeket, ezzel csinál szinte mindent. Viszont ő könnyen meghalhat, mert folyamatosan megy le az élete, ezért úgy van szüksége az idő homokjára, mint egy falat kenyérre. A "normál" herceg, a megszokott formulához igazodik, üt-rúg-ugrik-fut. A játék során felváltva irányítjuk őket, a sötét herceges részeknek akkor van végük, amikor vízhez ér.
    A harmadik leglényegesebb újítás az úgynevezett speedkill. Ez, mint a neve is mutatja: gyors ölés. Odalopakodva az ellenség mögé kapcsolódik be, és amikor felvillan a tőr, akkor kell megnyomni a gombot. A legtöbb ellenfélnél többször kell ezt megismételni(egymás után kell megnyomni a gombokat, szép animáció kíséretében). Továbbra is vannak fejtörők, de ezeket én kicsit könnyebbnek éreztem mint a korábbi részekben, viszont ezek is zseniálisak(amikor a herceg apjának a szobrát kell mozgatni: na ott gondolkodni kell, viszont megéri, egyik kedvenc részem).
    A hangulata a játéknak szintén a zsenialitás határát súrolja. A keletiesség és a darkosság egyaránt megfigyelhető, de egyiket sem vitték túlzásba, pont annyi van mindkettőből, amennyi szükséges. Veszélyes, mert magába szippanthat, mint ahogy velem is történt. Tegnap egyfolytában 7 órán keresztül toltam, és egy pillanatra sem untam, minden percét élveztem,
    A harcok sem nehezek, bár amikor már túl sokan jönnek rád, kicsit idegesítő. A kombók ismét szuperek, a régi technikákat ugyanúgy lehet használni, mint az újakat. Bár a sötét hercegnek ilyesmire nincs szüksége, neki ott a lánca, amivel bődületes nagy erőre tudunk szert tenni. A főellenségeket sem nehéz legyűrni, mindegyiknél különböző formulát kell követni. Ezek közül személyes kedvencem a növénygólem és a az arénában az a hatalmas szörnyeteg. De a többiek is csak egy hajszállal vannak mögöttük.
    A játék egyik nagyon nagy ötlete még, hogy a herceg önmagával is viaskodik az egész játékidő folyamán. A sötét herceg folyamatosan mondja a magáét neki, tanácsokat ad, amiket általában nem fogad meg, amikor mégis, hát utána egyből megbánja azt is. Mint már említettem a játékmenet kellően változatos, az újítások nagyon jól épülnek be a játékba. Sokféle hangulatú helyszínen is megfordulunk, bár én a barlangot kihagytam volna
    Begyűjthető extrák is vannak, illetve sand creditseket is kapunk, de én nem éreztem ezeknek a creditseknek a szükségességét, hiszen a végére úgyis feloldunk magunktól minden részletet, ezek viszont nagyon tetszettek. Mindhárom részből vannak artworkök, illusztrációk, a TTT-ból pedig videók is. A videóknál az első a legnagyobb poén(gumikacsa ftw! Smile).
    Megmaradt még az előző epizódokban látott idővisszatekerés, lassítás, az idő homokjával való kavarás. Ezekhez homokra van szükségünk, amit különböző edények szétzúzásával, valamint ellenfelekből nyerhetünk.
    Érdemes még pár szót szólni a herceg külsejéről is. Fokozatosan alakul át, ahogy a sötét herceg átvenné felette az uralmat, leszakad róla a ruha stb. Ez is ad egy plusz hangulatot az egésznek. ^^

    Ami a játék technikai részét illeti, egyáltalán nem érheti panasz. A grafika kiváló, gyönyörű, bár az első pár pályán elég csúnyácska, tisztára olyan érzésem volt ott, mintha nem koncentráltak volna eléggé a fejlesztők. A legeslegelején a játéknak, amikor Kaileena-t elviszik, ő is olyan furcsa testtartásban lóg, De ezek csak apróságok, a játék 98%-ában szép a grafika. A hangok is pazarok, a szinkronhangok remekek, bár Kaileena hangja már nem az első két részben őt szinkronizáló Monica Bellucci. A kameranézetről annyit, hogy nagyrészt megfelelő, viszont van pár rész, ahol egyenesen szörnyű. A játék irányítása viszont kézreálló, nem túl bonyolult, pont megfelelő.

    Most pedig következzenek a játék negatívumai. Ezek között meglehet említeni a bugokat, ami legtöbbször a lebegő fegyverek, illetve a beakadások. De találkoztam olyannal is, hogy a homokszörny beleesett a falba.... Negatívum továbbá, a már említett játék eleji csúnya grafika, illetve az, hogy az, hogy néhány átvezetőnél.siet a hang vagy késik a kép. Ezt mindenki döntse el maga. Negatívum nálam, hogy a barlang elég frusztráló, sok ellenség jön, és könnyen el tudjuk szúrni a visszatekerésünket is. Legalábbis én így voltam.
    Ellenben még ezek sem olyan vészesek, könnyen szemet lehet hunyni a felettük, a játék további része kárpótol minket bármiért.

    Összeségében azt lehet mondani, hogy a játék teljes mértékben kiszolgálja az igényeket, tökéletes befejezés a trilógiának. Az ugrabugra, az akció, illetve a fejtőrők tökéletes egyveleget alkotnak, amit bárkinek jó szívvel merem ajánlani. Ez a játék számomra az utóbbi évek egyik legjobbja, nagyon tetszett, biztosan ki fogom még vinni párszor.

    Na az írás után, jöjjön egy kicsi a régebbi értékelési formámból. Pro-Kontra lista:

    Pro:
    - Kiváló grafika, hangok, szinkronhangok
    - Zseniális újdonságok
    - Remek átvezetők(azok is amelyik a játék motorjával készültek, és azok is amelyek nem)
    - Tökéletes egyveleg
    - Sztori
    - Keleties-darkos hangulat, amely magába szippant
    - Változatos játékmenet
    - Animációk
    - Folyamatosan alakul a herceg külseje
    - Izgalmas harcok, használható kombók
    - Extrák
    - Könnyen beletanulhatunk az irányításba
    - Főbossok
    - Farah ^^
    - Fejtörők

    Kontra:
    - Az elején csúnyácska grafika
    - A barlang elég unalmas, egyhangú
    - Frusztrálóvá tud válni
    - Pár elég csúnya bug
    - A kameramozgás nem mindig megfelelő

    Grafika: 9
    Hangok: 10
    Irányítás: 9
    Hangulat: 10
    Kihívás: 8
    Szavatosság: 9

    A végső értékelés pedig: 96%

      Pontos idő: Vas. Május 19, 2024 6:18 pm