OurGamesWorld

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Játékleírások, tesztek minden mennyiségben! Ha elég jónak érzed magad, csatlakozz!


    Prototype (by JaniRazor)

    JaniRazor
    JaniRazor


    Hozzászólások száma : 8
    Join date : 2010. Jan. 02.
    Age : 31
    Tartózkodási hely : Tard

    Prototype (by JaniRazor) Empty Prototype (by JaniRazor)

    Témanyitás  JaniRazor Vas. Jan. 03, 2010 12:22 am

    Prototype (by JaniRazor) Prototype

    Fejlesztő: Radical Entertainment
    Kiadó: Activision
    Típus: Sandbox játékmenetű TPS

    Amikor először olvastam erről a játékról, már akkor tudtam, hogy ez nekem nagyon be fog jönni. Az alapkoncepciója is remek és a kivitelezés is megérdemel egy mezei piros pontot. Sokan lehúzták a játékot, szerintem teljesen alaptalanul. Monotonitásra, önismétlésre, nehézségi faktorra hivatkozva. Hát szerintem ezek közül egyik sincs jelen a Prototype-ban, de mialatt vázolom, hogy én, hogy értek a játékkal kapcsolatban úgyis kiderül miért érzek így.
    Legelőször a sztorit említeném meg, ami szerintem elég jó lett, de az angoltudásom nem teljes, ezért nem tudtam mindent megérteni. Amit viszont igen, az alapján azt kell mondanom, hogy teljesen korrekt. Viszont nem mennék bele a részletekbe, mert lehet, hogy teljesen máshol lyukadnánk ki a végén :] Legyen elég annyi, hogy adott egy szerintem király főhős Alex Mercer, akinek egy vírus okán különleges képességei adódnak és ezeknek a segítségével próbálja megfékezni a városban egyre jobban elterjedő vírust.(Tudvalevő ez a város New York, és ahol mászkálunk az a része Manhattan).
    Na ha már szóba kerültek a képességek, fecsérelnék rájuk is pár szót. A játékban folyamatosan tudjuk feloldani ezeket, úgy, hogy lényegében XP-t gyűjtünk és meg tudjuk őket vásárolni. Nagyon sokféle képesség van, többek között olyanok mint az ököl, csáp, karom, penge stb... És ezek Alexből alakulnak ki. Ez a másikfajta nagyon fontos tulajdonság. Át tudunk alakulni bármelyik emberré, ha magunka olvasztjuk őt. Bizonyos embereknél megkapjuk ilyenkor az emlékezetét is, de erről még később beszélnék. Na szóval beolvasztjuk és utána -amíg újabb embert nem teszünk magunkévá[nem olyan értelemben :]]- bármikor át tudunk alakulni a választott emberré. Ő lehet katona is, úgymint egyszerű járókelő. Ezek a képességek is Alex legfontosabb fegyverei, hogy erősítsük őket, tudunk szerezni hozzájuk kombókat. Nagyon hatásosak tudnak lenni így együtt Smile Ezenkívül vannak még az úgynevezett "Devastator" támadások is, amelyek előhívásához egyfajta energiára van szükség. Ezek a legerősebb támadások a játékban, a hatásuk elképesztő. Úgyhogy nagyon jó, ha megszereztük őket, és tudjuk is használni. Ezeken kívül vannak még a szintén hasznos képességek, mint a levegőben való siklás, aminek a segítségével könnyen eltudunk pucolni, ha kínos lenne a szituáció.
    Még egy szót a kombókról. Egyáltalán nem nehéz kivitelezni őket, persze csak ha a legszükségesebbekre gondolunk, az összeset észben tartani egyszerűen képtelenség. Apropó ész! Említettem fentebb, hogy meg tudjuk szerezni bizonyos emberek emlékezetét, amikor magunkba szippantjuk őket. Ez azért is fontos, mert ezek segítségével tudunk fényt deríteni a sztorira, ezek által lesz a kép egyre tisztább. Szóval, jó, ha megvannak, mert érthetőbb lesz a történet.
    Ami ezeken kívül szerintem elviszi a hátán a játékot az a zseniális hangulat. Ahogyan egyre fertőzöttebb lesz a játék és ezt bemutatják, az lenyűgöző. Ahogy haladunk Manhattanben és az utcán harcol a hadsereg a megfertőzött emberekkel ^^ Ezek a hangulat rányomja az egész játékra a bélyeget, ami egyáltalán nem is baj, sőt! A küldetések is sokszor ezekre épülnek.
    Most, hogy szóba került, ejtenék pár szót, a küldetésekről is. Sajnos, ezek nem túlzottan változatosak, könnyen átcsaphatnak való igaz monotonitásba, de ez nálam nem történt meg, Lehet azért, mert szép kis adagokban toltam végig a játékot. A küldik általában, az öld meg, olvaszd be, foglald el, pusztítsd el, kövesd és utána pusztítsd el-kaptafára épülnek, de ez engem egyáltalán nem zavart. Amik feldobhatják a játékmenetet, azok az eventek. Ezeknek három fokozata van: arany, ezüst, bronz. Minél értékesebb érmet sikerül szereznünk annál több XP-t kapunk, szóval a motiváció itt megvan. Az eventek is sokfélék lehetnek, van pusztítós, egy team deathmatch-szerű,. aztán egy olyan, aminél bele kell siklanunk egy céltáblába, vagy ahol adott idő alatt potokat kell szereznünk. Ezek az eventek feldobják a játékmenetet, és addiktívak is tudnak lenni, főleg akkor, amikor még nem vértizzadós 1-1 ilyen megszerzése Smile Én sokszor kaptam magam azon, hogy már 2 órája játszok a játékkal, de még főküldetést nem csináltam, csak ilyenekkel szórakoztam. Vagy csak simán császkáltam a városban, ugrottam háztetőről-háztetőre, siklottam, majd megint. A sandbox játékmenet, egy másik nagy pozitívum véleményem szerintem. Tehát addiktív is tud lenni a stuff, engem sokszor nem engedett felállni a gép elől :] Még annyit, hogy a Prototype nem egy rövid játék, az Xfire 19 órát mért, a játék belső órája pedig 13 óra 12 perc 39 másodpercet. Ez tehát a tiszta játékidő, de az újrapróbálások nincsenek benne.
    Most térnék rá a játék technikai tudnivalóira. A grafikája szerintem teljesen korrekt, és legalább max beállításon sem akad, gond nélkül fut, tehát optimalizálni is jól sikerült a játékot. Amivel ilyen téren nem vagyok kibékülve azok a hangok. Még a szinkronhangokkal nincs is bajom, megfelelő a szinkronszínészek munkája, de a nagy szívfájdalmam, hogy zenét alig hallani a játékban, és ez nagy baj. Pedig a harcok alatt nyugodtan benyomhattak volna valami dallamosabb muzsikát. Ez az egyik negatívum, a másik, hogy bugok is előfordulnak olykor(példának okáért volt olyan, hogy amikor megragadtam a háztetőn egy ellenfelet és egy nagy tárgy volt mellettem, akkor Alex egyszerűen eltűnt benne....). Ami még nagyon furcsa, az az, amikor egy ház összedől. Simán eltűnik és kész. Borzasztó....
    Összességében azt lehet mondani, hogy a Prototype egy remek játék, csak olyan gondokkal küzd amelyeket kis odafigyeléssel könnyen ki lehetett volna küszöbölni.
    Lássuk pontokba szedve:

    Pro:
    - Zseniális hangulat
    - Szép grafika
    - Szinkronhangok
    - Képességek, átalakulások, kombók
    - Élvezetes harcok
    - Főhős
    - Sztori
    - Eventek
    - Nagy játéktért, játékmenet
    - Emlékezések
    - Bossok
    - Kellően hosszú
    - Változik a város ^^
    - Könnyű irányítani

    Kontra:
    - A küldetések lehetnének változatosabbak
    - Hogy néz már ki, amikor egy ház összedől?
    - Alig van zene
    - Bugok
    - Némely küldetés izzasztó
    - Az összes kombót észben tartani lehetetlen

    Grafika: 9
    Hangok: 6
    Irányítás: 9
    Hangulat: 10
    Kihívás: 10
    Szavatosság: 9

    A végső értékelés: 91%

      Pontos idő: Vas. Május 19, 2024 7:31 pm