OurGamesWorld

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Játékleírások, tesztek minden mennyiségben! Ha elég jónak érzed magad, csatlakozz!


    Harry Potter and the Half-Blood Prince (by JaniRazor)

    JaniRazor
    JaniRazor


    Hozzászólások száma : 8
    Join date : 2010. Jan. 02.
    Age : 31
    Tartózkodási hely : Tard

    Harry Potter and the Half-Blood Prince (by JaniRazor) Empty Harry Potter and the Half-Blood Prince (by JaniRazor)

    Témanyitás  JaniRazor Vas. Jan. 03, 2010 12:17 am

    Harry Potter and the Half-Blood Prince (by JaniRazor) Harry-Potter-and-the-HalfBlood-Prince-534787

    Fejlesztő: EA Bright Light
    Kiadó: Electronic Arts
    Típus: TPS Harry Potter világában, a film vonalán, nagy bejárhatóságú Roxforttal.

    Idén nyáron kerül a mozikba a Harry Potter 6. epizódja a Félvér Herceg, és ahogy az kötelező megérkezett a hozzá való videojáték is. Ami furcsa ilyen téren, hogy a játékváltozat hamarabb jött, mint a film, de ez legyen a legnagyobb furcsaság én azt mondom. Én mint nagy HP-fan, nagyon vártam a játékot, és nem is kellett benne csalódnom. Hozz a HP-hangulatot, de azért a könyvtől még messze van. Könnyen bele lehet feledkezni, mert nem egy nehéz játék és így lehet is benne haladni könnyedén. Éppen ezért bárkinek lehet ajánlani, aki kicsit is érez magában kedvet egy ilyen játékhoz.
    Ami a lényegi részeket illeti, magáról a sztoriról semmi értelme regélnem, mert ez már adott volt, így aki olvasta a könyvet, az tudni fogja miről van szó. Aki viszont nem, az bajban lesz. Mert a játék nagyon nagy negatívuma, hogy képtelenség összerakni a sztorit, mert bele tettek egy csomó olyan dolgot amit nyugodt szívvel ki lehetett volna hagyni, összekötő történet meg nincs. Benne van ugyan minden fontosabb elem, de azért jobb lett volna az alapot továbbgondolni, ehhez többet adni, mint teljesen felesleges(legalábbis itt a játékban az) történetszálakat belesuvasztani. Így az egyszeri játékos, nem fogja összetenni a sztorit. Ez pedig súlyos hiba. Mondjuk én nem voltam gondban, de azért nem csak a fanokra kellett volna gondolni ilyen téren.
    A játék többi részét szerintem komolyabb kritika nem érheti. Van itt minden ami szem szájnak ingere: kviddics, bájitalfőzés, párbajozás, hatalmas bejárható terület. Ezek közül a kviddics eléggé le van egyszerűsítve, nincs más dolgunk, mint Harry-vel(vagy az utolsó meccsen Ginny-vel) átrepülni a lebegő csillagokon). Itt említeném meg, hogy van egy nagyon hülye ötlet a kviddicsnél. Nem tudom melyik beteg fejlesztő találta ki, hogy legyen a meccs előtt bemelegítés. Ez lényegében totál olyan, mint a mérkőzés, csak itt vannak gyakorlóbábuk is, amelyeket szét kell ütni. Az ilyen bemelegítések már teljesen elveszik a kedvet a meccstől, ahol ugye ugyanezt kell csinálni, csak éppen bábuk nélkül. Viszont, ami jó az az, hogy ki lehet lökni a rivális fogót. Folyik a dulakodás, fej-fej mellett haladtok a cikesz felé, és egyszer csak egy jól irányzott lökéssel versenyképtelenné teszed az ellenfeledet. Menőőőő :] Sokan mondták. hogy egyszerű lett a játék ezen része és ezzel én teljes mértékben egyetértek. Ellenben élvezetes is, az animációk pedig csak dobnak rajta..
    A bájitalfőzés szintén is csudajó muri lett. Ugyanúgy kell csinálni, mintha főznél. Bele kell tenni a hozzávalókat, fel kell rázni bizonyos italokat, kevergetni kell a főzetet, vagy éppenséggel adni kell még a tűznek. Élvezetes része ez a játéknak, nagyon örülök neki, hogy végre bekerült. Nem is értem, miért nem volt eddig. A végefelé néha már kicsit unalmas lehet, de mivel nem ugyanazt a főzetet kell újra és újra megcsinálni így a kihívás, a motiváció mindig megmarad(a kviddicsnél nem annyira, mert ott hiába másik útvonal van, de a lényege csak a csillagon való átrepülés, az meg nem túl izgalmas a sokadik edzés/meccs után)
    A játék velős részét képezik a különböző párbajok. Meg kell küzdenünk többek között Bellatrix Lestrange-dzsel, Crakkal, Monstro-val, Malfoy-jal vagy Fenrir Greyback-kel. Vannak támadó és védekező varázslatok, illetve el is tudunk ugrani a varázslatok elől. A párbajok nem sikerültek nehézre, én speciel egyet sem veszítettem el. A lényeg az, hogy támadó varázslatokat küldünk ellenfelünk felé és próbáljuk kikerülni azokat a varázsokat, amiket ő szór ránk. A szakkörön belüli párbajok 2 menetesek, amik csak úgy a játék hevében vannak, azok 1.(a szakkörökről még később).Irányításuk az egér mozgatásával történik. Tehát, ha te fel le mozgatod az egeret, akkor Harry is a varázspálcát Smile A párbajok is nagyon jól sikerültek, én élveztem őket.
    Újabb hatalmas pozítívum, hogy a Roxfort nagyobb mint valaha, még az 5-belit is túlszárnyalja. Benne van minden helyszín, a csillagvizsgáló toronytól kezdve, a szárnyas vadkanos kapun át, a bagolyházit, sőt még a fiúháló is megvan. Itt, ami zavart, hogy Hagrid kunyhójába már megint nem lehet bemenni Sad A többi terület viszont kárpótol mindenért. A játék segít is minket, hogy el ne tévedjünk a hatalmas, száztornyú kastélyban. Ez a segítség pedig Félig Fej Nélküli Nick formájában érkezik el hozzánk, aki ha megnyomjuk az [N] betűt máris megjelenik és elvezet minket aktuális célunkhoz, egy külön menüben pedig ki tudjuk választani, hogy épp hová vigyen el minket Smile Ez szvsz egy jó ötlet, így nem eshet meg az, min a Főnix Rendjében, hogy össze-vissza bolyongtam az iskolában. Segítenek még minket a porték is, akik, hogyha tudjuk a jelszavukat, egy rövidebb utat tárnak fel maguk mögött egy adott helyhez. Ezeket a jelszavakat a sztoriban való haladás mértéke határozza meg. Tehát minél közelebb vagyunk a végéhez, annál több portrét tudunk használni.
    Ami még a játékhoz tartozik az a különböző címerek gyűjtése. Ezeket más és más helyen tudjuk fellelni, valamelyiket nagyon furfangos módon kell megszerezni. A legtöbbet viszont úgy, hogy fel emelünk egy tárgyat, és nekik dobjuk(ez a módszer, akkor működik, ha a címer a falon van. Gyakori még, hogy egy rács mögött van, ilyenkor felemeljük a címert, majd elejtjük, aztán kiemeljük, összeillesztjük a darabjait és felvesszük. Smile Ezeket a címereket jó dolog gyűjteni, bónuszokat is adnak, ha több darabot összegyűjtünk belőlük(új bájital, több élet stb.)
    Kétféle címer van. Van a rendes roxforti nagy, és a mini címerek. Mini címereket fénylő tárgyakból tudunk előcsalni, és ha ezekből bizonyos darabot összegyűjtöttünk, akkor kapunk egy nagyot. Összesen 150 címer van, ebből 125-öt tudunk, simán "mezőn" begyűjteni, a többinek marad a mini címeres dolog.
    Szerves részét képezik még a játéknak a szakkörök. Ezekből 3-féle van. Bájitalszakkör, repülőszakkör és párbajszakkör. A szakkörökben végzett munkánkért különböző érmeket kaphatunk, de van egy két elég hülye érem. Például azért is jár érem, ha tízszer elrontottunk egy bájitalt és újrakezdtük, vagy tíz párbajt elvesztettem, de újrakezdtem.... A szakkörök jó dolgok, mind a 4 háznak van 1-1, és ezeken új varázslatokat tudunk tanulni(a Hugrabugén a Protego-t ill. a feltöltött Stuport, a Mardekárén a Petrificus Totalust, a Hollóhátén a Levicorpus-t), a házak párbajbajnokának legyőzése után pedig erősebbek lesznek a varázslataink.
    A Harry Potter és a Félvér Herceget technikai oldalról közelítve azt mondhatjuk, hogy a grafika teljesen korrekt, fölösleges ennél szebb. A főkarakterek felismerhetők, és a Roxfort is pofásan mutat.(bár Hagrid kinézetével finoman szólva sem vagyok kibékülve). A hatalmas bejárható területen viszont sehol, még csak meg sem röccen a játék, töltés sincs. A zene kiváló és a szinkronhangok is teszik a dolgukat. Nagy pozitívum továbbá, hogy nálunk a játék magyarítva kerül kiadásra, és ez a magyarítás se egy szedett-vedett munka, hanem Tóth Tamás Boldizsár fordításai kerültek felhasználásra, nincsenek benne angol szavak(tehát még ami Expelliarmus angolul, az ott Capitulatus ^^)
    Negatívumok közé sorolnám, hogy nagyon gyéren lett megoldva a játék vége, és az, hogy totál felesleges volt beletenni pl. Ron szerelmeskedését.(akár Romilda, akár Lavender iránt). Az is fekete pont, hogy nem mozog Dumbledore szája!(a játék végén legalábbis) Azért ez már elég ciki..... De ezek felett is könnyen szemet lehet hunyni, a játék többi része kárpótol ezekért.

    Összességében azt lehet mondani, hogy edddig az egyik legjobb Harry Potteres játék, nálam az 1 szintjén áll. Nyugodt szívvel tudom ajánlani mindenkinek.

    Pontokban:

    Pro:

    - Hatalmas, élő Roxfort
    - Szakkörök
    - Bájitalfőzés
    - Hangulat
    - Párbajozás
    - Gyűjthető érmek, címerek
    - Szép grafika
    - Zene, szinkronhangok
    - Tud addiktív lenni
    - Nick!
    - Magyarítás
    - Nem tölt semmit

    Kontra:
    - Könnyű
    - Rövid
    - Dumbledore szája nem mozog( a végén legalábbis)
    - Pár felesleges dolog
    - A vége gyér

    Grafika: 9
    Hangok: 9
    Irányítás: 8
    Hangulat: 9
    Kihívás: 7
    Szavatosság: 7

    Végső értékelés: 84%

      Pontos idő: Vas. Május 19, 2024 6:46 pm