OurGamesWorld

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Játékleírások, tesztek minden mennyiségben! Ha elég jónak érzed magad, csatlakozz!


    Star Wars - Republic Heroes (by Necreon)

    Necreon
    Necreon
    Admin


    Hozzászólások száma : 29
    Join date : 2009. Dec. 31.
    Age : 31
    Tartózkodási hely : Magyarország

    Star Wars - Republic Heroes (by Necreon) Empty Star Wars - Republic Heroes (by Necreon)

    Témanyitás  Necreon Csüt. Dec. 31, 2009 11:43 pm

    Star Wars
    Republic Heroes

    Miről is van szó?
    Egy egyszerű akciójátékról, platform részekkel megbolondítva. A Star Wars hangulata elég messze áll tőle, így aki azt várja hogy a filmhez hasonló komolyabb hangulatú csatákban fog részt venni, az csalódni fog. A Klónok támadása és a Sithek bosszúja közötti eseményeket feldolgozó animációs sorozat játék feldolgozásáról van szó.

    A történet

    Eleinte a 2. film utáni közvetlen eseményekben lehet részünk, és több fronton is be kell segítenünk a klón hadseregnek Anakin, Obi-Wan, vagy akár Ashoka személyében. Később egy bizonyos illető olyan harci technológiára tett szert, ami komplett bolygókat képes elpusztítani másodpercek alatt: a cél kideríteni hogy kicsoda az illető, és megállítani.

    Star Wars. Hangulat. Nem Star Wars hangulat.
    Szép és jó hogy Star Wars játékról van szó, de a világából, hangulatából szinte semmi nem jön át. Viszont az animációs sorozat hangulatát és szintjét tökéletesen hozza, csak hát ugye AZ már nem Star Wars. Valami más, amit eladnak a nevével. Ez nem jelenti azt hogy rossz lenne, sőt! Nagyon is jó hangulata van, csak valahogy túl meseszerű az SW világához képest. Én, aki csak pár részt látott a Clone Wars animációs sorozatból, nem igazán tudtam ezt értékelni.

    Gameplay
    A játék (játékmechanika szempontjából) leginkább a LEGO Star Wars-hoz hasonlítható, egyszerű ugrálás és ütlegelés, belekényszerítve néhány platform résszel, ami leginkább a Prince of Persia-hoz hasonlítható, de koránt sem olyan jól kivitelezett és látványos, vagy épp élvezetes: engem kifejezetten idegesített, amiben közrejátszott egy másik kritikus fontossággal bíró tulajdonsága is a játéknak: az irányítás (erről később).

    A harcrendszer viszonylag egyszerű, lényegében a "menj oda és bal klikk" alapon működik, megspékelve az erő használatával, ami kimerül egy jobb klikkel előhozható lökésben. De milyen lökés az! Ez tetszett a leginkább a harcrendszerben, hogy a lökés használata nem csak látványos, de hasznos is: droidok tömegeit csaphatjuk a falnak, ami az egész jó fizikának köszönhetően (mert hogy ilyen is van, még ha alig észrevehető is) roncsokat fog eredményezni... A fénykard használata sima bal klikkelgetés, vagy hosszabb ideig lenyomva tartása egy előretörő, erősebb csapás érdekében. Ami jópofa ötlet még, hogy felugorhatunk (a bossok kivételével) bármelyik ellenségünk vállára, majd a fejébe szolidan beleillesztve a fénykardot irányíthatjuk: túl sok értelme nincs, esetleg a challange-eknél lehet hasznos.

    Balra. Meghaltál. Respawn. Balra! MONDOM BALRA BMEG! 40. alkalommal is meghaltál.
    Az irányítás az, ami rettenetesen lehúzza a végső %-os értékelést. Obi-Wan-t, Windu-t, Anakin-t, vagy bármelyik Jedit irányítva nem igazán lesz problémánk, az irányítás kézreálló, harc közben tökéletesen kivitelezhető minden mozdulat, amit éppen csinálni akarunk. De a már említett platform részeknél sokszor furán viselkedik az irányítás, és nagyon nem arra ugrunk, amerre szeretnénk. Ez magyarázható lenne a fix kameraállással (hiszen ettől függően változnak az iránygombok is, mint sok egyéb játéknál), de nem. A kamera álláshoz alkalmazkodó irányítással nekem sosem volt bajom, nagyon sok hasonló játékkal találkoztam már, így hozzászoktam, kifejezetten kényelmes. Ami tönkre vágja a platformrészeket az az, hogy a játék mindenáron segíteni akar. Ha úgy látja, hogy előttünk van egy platform, akkor mindenáron arra akar húzni minket, szinte mindegy is milyen iránygombot nyomunk, és ez baromi zavaró, ha én nem arra akarok menni (pl. egy felszedhető extra miatt, ami nem arra van). Harc közben szerencsére nem lesz vele problémánk soha, és a platform részeknél is csak 1-2 (inkább 5-6) helyen, ahol vagy 10x meghaltam 1-2 percen belül az irányítás miatt.

    A klónok támadása
    Nem csak Jediket kell irányítanunk: bizonyos küldetések során (a játék kb 1/4 vagy inkább 1/3 részében, ami azért nem kis szelet) a klónkatonákat irányítjuk, és ilyenkor egy (szintén lego sw-re hajazó) TPS lövölde lesz a játékból, ami nekem megint csak nem jött be, valahogy erőltetettnek éreztem, de ha azt nézzük hogy az animációs sorozat azért jobban fókuszál a klónokra, és ez elvileg a sorozatból készült játék, akkor nagyon is korrekt, sőt dicséretes hogy erre is építettek a fejlesztők.

    A grafika
    Szépnek mondható. Semmiképp sem kiemelkedő, nincs benne különösen látványosabb elem. Majdnem 100%-ig sikerült visszaadni a sorozat grafikai megjelenését, ebből némileg visszavesz a néhol mosott textúrázás, de semmi komoly. Teljesen korrekt, nincs benne igazából kivetni való. Legalábbis olyan nem, amit a fejlesztők szándékosan csináltak volna. Hogy mi van akkor?

    Bugos. Nálam legalábbis az volt. Nem sokszor, de előjöttek olyan bugok (főleg a klónkatonás részeknél), hogy a földön lévő robbanásnyomot körülvette egy fekete négyzet, egyszóval kiemelte a teljes "síkbeli objektumot" a környezetből. Ez persze nem ölt olyan méreteket hogy gondot is okozzon (pl. nem látunk miatta valamit), egyszerűen arról van szó hogy néha fekete kockák jelentek meg a földön (követve a talaj térbeli formáját).

    Zene
    Az ember azt várná egy Star Wars játéktól, hogy a John Williams féle, ezerszer felhasznált klasszikus Star Wars zenéket fogja tartalmazni. Nos, ez nem így van. Persze, nyilván vannak átvéve bizonyos dallamok, vagy például a hangzás, de összességében inkább bír saját soundtrack-el (vagy az animációs sorozat zenéivel, nem tudom hogy abban is ezek vannak-e), mint a klasszikus SW OST-vel. Ezt így olvasva nem valószínű, hogy túl jó hozzáállást ad majd a játékosnak, de nyugi. Pozitívan fogsz csalódni. Az új zenék szerintem nagyon ütősek lettek, és a pörgős (és látványos) harcok alá nem is választhattak volna jobb zenéket: ha már lemondtunk arról, hogy igazi SW-t fogunk kapni, akkor nagyon jó, sőt, külön is hallgatható, még nekem is, pedig nem vagyok az agyoneffektezett zenék híve. Jó lett na.

    Extrák
    A játék nagyon rövid (kb 5-6 óra alatt vittem ki, egyhuzamban), ezért a megszerezhető extrákat is. Sisakokat / álarcokat / sapkákat lehet venni, amik eltúlzott méretben a fejünkre kerülnek (szerencsére ki/be kapcsolható, elég vicces volt Windu egy fél méteres Jawa fejjel). Támadásaink erősebb változatát is lehetőségünk van megvenni, ezt kifejezetten ajánlott is (nagyon hamar megvehetjük az összeset). Ezen kívül lehet cheat-eket is venni (pl. halhatatlanság, mindig max combo meter stb. , elég drágán), vagy (ami a leginkább kicsapta nálam a biztosítékot: TÁNCOKAT.). TÁNCOKAT. Egy Star Wars játékban.... úristen. Itt már erősen a fejemet fogtam amikor megláttam, de az igazi csapás akkor ért amikor kipróbáltam, és rájöttem hogy ez alkalmazható, hatékony TÁMADÁS a játékban. Lényege hogy egy droid vállára ugorva táncolásra kényszeríthetjük: minél többféle droidhoz vettük meg a táncolást, annál többféle droid ugyanúgy rákezd majd a táncolásra, és a disco fények közepette földön breakelő pókrobotot leölni enyhén illúzióromboló. Egyéb extrának mondhatjuk még a a Credits listát is, csak türelmesen várjátok végig smile.gif.

    Jó, hogy a Star Wars (mint univerzum) apróbb történéseiben is részt vehetünk, csak kár hogy nem igazán érezzük Star Wars-nak. Ettől függetlenül ajánlott végigvinni, remek kikapcsolódást nyújt arra a rövid időre, amíg tart. Sőt! A GfW Live rendszernek köszönhetően lehetőségünk van végigvinni a játékot coop-ban is, azaz egy barátunkkal együtt zúzhatjuk végig a sztorit.

    Akkor ez most miért is jó?
    Eddig nem is lenne rossz játék, még ha a leírás alapján úgy is tűnik. Akciódús, pörgős hent-fesztivál, látványos kombókkal, és a tudattal, hogy akit irányítunk, az Anakin Skywalker (vagy épp egyéb szereplő, ugyanis többek között Windu, Obi-Wan, Kit-Fitso, A. Secura, és egyéb Jediket is irányíthatunk!). Hogy akkor mi vele a probléma a platform részeket leszámítva? Igazából semmi. Legalábbis annak, aki szereti az animációs sorozatot. Nekem tökéletesen tönkrevágta az SW hangulatot, kár érte. De ha még ezen is túltesszük magunkat, akkor egy igen is jó játékot tudhatunk magunkénak.


    Pozitívumok
    + Egyszerűen kezelhető, látványos harcrendszer, kombókkal
    + Pörgős hangulat, sok ellenfél
    + Az animációs sorozat grafikai megjelenésével szinte egy az egyben megegyezik.
    + Vannak utalások a 2. filmre (pl. amikor egy klón visszaadja Obi-Wan-nak az elhagyott fénykardját, Anakin megszólal: "Valaki egyszer ezt mondta nekem: ez a fénykard az életed". smile.gif).
    + Ashoka (néha) humoros beszólásai.
    + Yoda egyedi "stílusban" megfogalmazott tippjei.


    Negatívumok
    - Minden Jedi ugyanolyan, lehetett volna pl. A. Secura-nak két kardja, mivel mindenhol 2 karddal jelenik meg, érdekes hogy a játékban épp nem...
    - Vannak olyan részek, amiket beleerőltettek, és nem oda való.
    - Annak a nyomorult lépegetőnek az irányítása.
    - Néhol grafikai bugok.
    - Vannak unalmasabb részei.
    - Anakin szinkronhangja nem az igazi, de szokható. A többi karakteré nagyon jó.


    Igazából egy jó kis akció hent, nem szabad tőle azt várni hogy Star Wars legyen. Akkor nagyon jól fogunk szórakozni. Nem beszélve a COOP módról, aminek holnap neki is ugrunk haverommal smile.gif. Érződik rajta hogy kisebbeknek készítették, de pár óra kikapcsolódásra tökéletes.

    78%


      Pontos idő: Vas. Május 19, 2024 5:38 pm