OurGamesWorld

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Játékleírások, tesztek minden mennyiségben! Ha elég jónak érzed magad, csatlakozz!


    TRINE (by Necreon)

    Necreon
    Necreon
    Admin


    Hozzászólások száma : 29
    Join date : 2009. Dec. 31.
    Age : 31
    Tartózkodási hely : Magyarország

    TRINE (by Necreon) Empty TRINE (by Necreon)

    Témanyitás  Necreon Pént. Jan. 01, 2010 3:04 pm

    TRINE (by Necreon) Trine

    TRINE

    Miről is van szó?
    A trine egy nagyon jópofa kis játék (a "kis" szót lehet szó szerint is értelmezni, alig egy CD a játék. Aki netalán kipróbálná annak tudom figyelmébe ajánlani a kb 3-350Mb-re rúgó DEMO változatot, melyet többek között innen is letölthettek: http://www.gamershell.com/news_79078.html ). Lényegében egy platformjátékról beszélünk, ami minimális szintű fizikán alapuló logikai feladatokkal tudja megragadni a játékosokat. Én spec. külön örültem neki, hiszen a stílus képviselői nem állnak sorban az ajtóban mostanság, elég kevés hasonló, minőségi játék van mostanában (konkrétan nulla).

    Gameplay
    A sztoriból adódóan 3 derék hősünk (a néha parázó, ámde rettenthetetlen nőcsábász varázsló, a lenge öltözetű, kecses mozgású tolvaj hölgy, és a sörhasat eresztett, mindenhol kaját kereső lovag) egy testbe szorult. A játék során természetesen mindhármukat irányítjuk, de egyszerre őket soha. Ennek a játékmenetben elég sok gyakorlati haszna van, hiszen egy magas helyre a legkönnyebben a tolvajjal juthatunk, viszont ott olyan akadályba ütközhetünk, ahol már a varázsló, esetleg a lovag tudását kell igénybe vennünk. Hőseink egyébként a játék során fejlődnek: a pályákon a trükkösebbnél trükkösebb, néha elég nehezen elérhető helyeken zöld kis üvegcséket találunk (ill. időnként az ellenfelekért is jár), amit felvéve tapasztalatot kapunk. 50 Experience összegyűjtése után szintet lépünk, ilyenkor mindhárom karakterünk kap egy pontot, amit tetszés szerint eloszthatunk képességeik között. Az hogy "tetszés szerint", így nem teljesen igaz: minden karakterünknek egy képessége van alapból (a varázsló "dobozokat" tud idézni, a tolvaj íjjal operál, a lovag pedig egy kard és pajzs társaságában odaüt, ahol épp szükség van rá), és később mindenféle tárgyak megtalálásával új képességeket szerezhetünk: minden karakterünknek 3 képessége lesz: a varázsló hidat és lebegő platformot tud majd idézni, a tolvaj tüzes nyilakat kap és egy tegezt a nagyobb tűzgyorsaság érdekében, a lovag pedig felemelheti a nehezebb tárgyakat és az ellenfélnek dobhatja, emellett pedig kap majd egy kalapácsot, ilyenkor nem tud védekezni, viszont sokkal erősebbeket üt. Ezek fejlesztése pl. az egyszerre megidézhető dobozok számát, az egyszerre kilőtt nyilak számát (stb.) módosítja: szerintem felesleges a játékba, de jó hogy van erre is lehetőség, néha tényleg nagyon jól jön. Ezen kívül különféle tárgyakat is szerezhetünk kincsesládákból, amik nagyon minimális szinten segítenek a játék során: elég minimálisan ahhoz, hogy teljesen felesleges legyen a játékba, de legalább hajtja az embert a kíváncsiság, hogy mi lehet a ládákban: ezeket sokszor nem egyszerű elérni, ezért újabb kihívásokkal kell megküzdenünk ahhoz, hogy elérjük a ládát. A játékmenet amúgy semmit sem változik az egész játék során: a helyzettől függően megfelelő hősünket kiválasztva előre kell jutni (a játék 3D-s grafikával rendelkezik, de a klasszikus oldalnézetes, 2D-s játékmenete van, ami óriási pozitívum, ugyanis nem igazán találkozni hasonló játékokkal manapság).

    Hangulat
    A hangulat a klasszikus mesék hangulatát idézi, akik azok fognak értékelni, akik a normális gyerekmeséken nőttek fel, nem a mindenhonnan áradó japán szenny "villogó háttérrel 20cm sugarú szemekkel ordító 10m-es hajú ordító kártyázó 10 éves gyerekek" "rajzfilmeken". Zenéből nem sok van (szerintem összesen csak egy, de mondjuk kizártnak tartom hogy csak egy lenne egy ilyen igényes játékban), viszont remekül megalapozza a játék mesés hangulatát: kissé középkori beütése van, de nem győzöm kiemelni, mennyire emlékeztet a klasszikus rajzfilmekre. Kellemes aláfestés, sosem lesz unalmas (aki külön is hallgatná, az megteheti: a zene legálisan letölthető külön is, a CREDITS listában leírt címen. Google első találat "Trine music" címszó alatt: http://www.gamershell.com/download_45400.shtml - Én nem töltöttem le innen, de feltételezem hogy ugyanaz).

    Irányítás
    Az irányításban nincs semmi extra: klasszikus WASD mozgás, bal klikkel támadás (ill. a varázsló esetében "rajzolás"), jobb klikkel másodlagos képesség (varázslónál lebegtetés, tolvajnál a csáklyázás, a lovagnál a pajzzsal való védekezés) használata. Az 1-2-3 gombokkal váltogathatunk a karaktereink között, ill. a shift gomb használatával rúghatunk egyet a lovaggal, ami a legtöbb ellenfél esetében azonnali halált jelent (ennek lehetőségét a játék később ajánlja fel, nem tudom hogy előtte is elérhető-e). Semmi ördöngösség nincs benne, az első pillanattól tökéletesen kezelhető.

    Grafika
    A grafikai megjelenés egy ilyen játékhoz képest elképesztően szép. A háttérben néha meglepően gyönyörű tájakat lehet látni, a víz gyönyörű szépen tükröződik és torzít, a felületek / textúrázás szépen részletesen, szépen kidolgozott, a fények is rendben vannak (néha kicsit talán indokolatlanul sok is van belőle, ill. 1-2 helyen túlzásba vitték a blur-t, de semmi vészes, a játék meseszerű grafikájába tökéletesen illik). Egyedüli negatívum talán a kevésbé változatos környezet (főleg a játék vége felé a kohóknál): bár megfordulunk jó pár helyen, többek között erdőkben, barlangokban, erdei faluban, gyárban, kohóban, várromoknál, szerintem kissé egysíkú az egész, túlzottan egy színvilágra összpontosít: lehettek volna havas területek, a klasszikus "elvarázsolt össze-vissza világ", sivatagos részek vagy valami, de ez így (ha játék közben nem is zavaró és nem is gondol rá az ember), utólag visszagondolva azért lehúz a %-ból, ha nem is sokat, de lehúz.

    Semmi sem tökéletes
    Bár a játék mindenkinek ajánlott, vannak hibái, hiányosságai. Utóbbi alatt a már említett környezetet értem, előbbin a bugokat: a játék fizikája ugyanis kissé bugos. Tényleg nincs semmi eget rengető, csak apróságokról van szó, de nekem nagyon szúrta a szemem. Ilyen pl. ha ránk esik egy (általunk idézett) doboz, akkor egyszerűen "kicsúszunk" alóla (bár néha előfordult egyéb sziklatömbökkel is), a széteső csontvázak sokszor átesnek olyan helyeken ahol nem szabadna nekik, vagy ha az általunk "rajzolt" tárgy kicsit belelóg egy éppen oda került tereptárgyba (pl. lengő "faltörő kos"), vagy akár csontvázba, akkor a kettő ugye "egyesülne" elvileg, de mivel ez a fizika törvényeink ellentmond, valamelyik elég erősen kilövődik az ellentétes irányba: tegyük fel hogy elég éles szögben az ég felé, akkor azt nem látjuk többet, vagy fél perc után ránk esik... A játék talán túl könnyű (hiányoltam olyan feladatokat amiket az előzetes videókban láthattunk, pl. a megidézett hidat / deszkát beakasztani egy forgó óriási fogaskerékbe, és ha ráállunk a deszka végére akkor ugye kilő minket), lehetett volna sokkal inkább gondolkodtató, mert így nagyon nagyon minimális szinten van csak szükség a logikára. Ezeket leszámítva a játék sajnos túl rövid, a játékidőt ki lehetett volna húzni még a különböző környezetekkel (az említett havas táj stb.), és hiányoltam a map editort is. Az utolsó 2 pálya talán túl nehéz a játék többi részéhez képest, de inkább a legutolsó... nem beszélve a Kína lakosságával megegyező mennyiségű életünkre törő csontvázzal (amikből túl kevés tipusú van), és picit talán gyengébbre sikerül bossfight-ok is elég gyengék: tényleg nem sok boss van, de ha már úgysincs túl sok akkor igazán csinálhattak volna kettőnél több főellenfelet...

    Összegzés
    A Trine egy nagyon szerethető, mesés (kissé középkori beütésű) hangulatú, fizikán alapuló platformjáték, amit bátran ajánlok mindenkinek, a rövid játékidő miatt senkinek nem fog annyi időt elrabolni az életéből, amennyit nem lenne érdemes rászánni. Apró hibái ellenére mindenképpen érdemes végigvinni, mivel a játék közben ezek közül a hibák közül felét sem fogja észrevenni a játékos, mivel egyáltalán nem feltűnőek és nem is zavaróak, de egy tesztben meg kell említeni, hiszen tesztről beszélünk smile.gif.

    Pozitívumok:
    + Remek mesés hangulat (grafika és zene).
    + Később egy feladatra többféle megoldási lehetőség, attól függően hogy melyik karakter képességeit használjuk ki inkább.
    + Nagyszerű platformjáték, a stílus szinte egyedüli komoly képviselője mostanság.
    + Gyönyörű látvány: zero gépigény.



    Negatívumok
    - Lehetett volna többféle környezet.
    - Kisebb bugok a fizikában.
    - Map Editor hiánya.
    - Rövid, és nincs rá késztetés hogy újra előszedjük később.


    88%






      Pontos idő: Vas. Május 19, 2024 5:32 pm