OurGamesWorld

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Játékleírások, tesztek minden mennyiségben! Ha elég jónak érzed magad, csatlakozz!


    Grand Theft Auto: San Andreas (By Csubakka)

    Csubakka
    Csubakka


    Hozzászólások száma : 3
    Join date : 2010. Jan. 02.
    Age : 33
    Tartózkodási hely : Martfű

    Grand Theft Auto: San Andreas (By Csubakka) Empty Grand Theft Auto: San Andreas (By Csubakka)

    Témanyitás  Csubakka Pént. Jan. 29, 2010 3:23 pm

    Grand Theft Auto: San Andreas (By Csubakka) 924362_27697_front

    Röviden

    A Grand Theft Auto sorozatot nyilván nem kell bemutatnom senkinek sem: Ha a játékot nem is ismeri annyira, a vele kapcsolatos botrányokról mindenképpen hall(hat)ott már, hogy milyen csúnya rossz dolgokra tudja kényszeríteni az embert ez a játék. Bár, ezzel nem igazán írtam le a játék lényegét, úgyhogy ezt most gyorsan be is pótolnám: Egy nagy világban vagyunk (San Andreas), amely 3 nagy szigetből áll, ebből elsőnek csak az van megnyitva, amelyiken vagyunk, ám a történet előrehaladtával mindet bejárhatjuk, küldetések is lesznek rajtuk természetesen, stb. Küldetések között szabadon lófrálhatunk a világban, azt ölünk meg, akit akarunk, autót, motort, repülőt, helikoptert, tankot, kombájnt, traktort (és még sorolhatnám) is elköthetünk, vezethetünk, felrobbanthatunk, stb.

    I'm back

    A játék cirka 30 évvel ezelőtt játszódik, és a történet szerint a főszereplő, Carl Johnson (CJ) régen San Andreasban élt, a Grove Street Family nevű banda tagja volt, ám testvére, Brian meghalt egy bandaháború során, majd otthagyva mindent, elutazott Liberty Citybe, új életet kezdeni, ám visszatér San Andreasba, amikor megtudja, édesanyja is meghalt. Amint visszatér, már is bajba keveredik: Taxival utazna haza, de régi, nem túl kedves ismerősei, a 2 rendőrtiszt, Officer Tenpenny, és a se... fenéknyaló Pulasky, valamint az alig megszólaló Hernandez megállítják a taxit, és beültetik a kocsijukba CJ-t, mondván nemrég lelőttek egy rendőrtisztet (ez ki is derül a beszélgetésből, hogy ők maguk voltak), és mit ad Isten, CJ-t gyanúsítják a múltja miatt, így, ha nem működik együtt, mehet a dutyiba, majd kidobják a legnagyobb ellenséges banda, a Ballas területén.
    Onnan hazatérve, CJ találkozik régi barátaival, Big Smoke-kal és Ryder-rel, valamint bátyjával, Sweettel, aki nem nagyon tudja megbocsátani neki, hogy mindent és mindenkit otthagyott, szerinte cserben hagyta az egész Grove Street familyt, és a családját is. Valamint, ott van még CJ húga, Kendl is, aki örül CJ visszatértének.
    Innen indul igazán a történet, küldetéseket kapunk az előbb felsorolt karakterektől (Kivéve Kendlt), illetve Tenpennytől, az első küldetések afféle tutorialnak is megfelelnek, de amúgy sem bonyolult a játék, hogy ne lehessen megjegyezni az irányítást, stb.
    A történet egyébként nagyon jó, csavarokkal, árulással, poénokkal, szomorúsággal, sok-sok akcióval, egyszóval mindennel, ami kell, és még kellően hosszú is.
    Alapból Los Santos szigetén kezdünk, ami Los Angeles "hasonmása", majd a történet szerint átkerülünk San Fierroba (San Francisco), végül pedig Las Venturasba (Így van, Las Vegas), minden város rendelkezik az általa mintázott városok jellegzetes elemeivel. Eleinte le vannak zárva az átvezető utak a többi szigetre, ám, ha sikerülne átjutni (átúszunk, stb), akkor sem tudunk sok mindent csinálni, mivel az épületek zárva vannak, és alapból 5-ös körözést kapunk a 6-os listából, ami mellett nem sokáig húzzuk. Szóval, érdemes kivárni. Smile

    Lehetőségek tárháza

    Mint már korábban leírtam, a játék abból áll, mint a többi GTA: Van egy hatalmas, szabadon bejárható világ, amelyben a küldetések elvállalásával visszük tovább a szálat, de köztük szabadon barangolhatunk, csinálhatunk mellékküldetéseket (Taxis, rendőrös, mentős, tűzoltós, vonatos, kamionos, stb.), különböző iskolákat is meg kell majd csinálni (Autós, repülős kötelező lesz, a motoros, csónakos nem kötelező, de a 100%-os végigjátszáshoz kell). A küldetések elég sokfélék, ugyan sokszor embereket fogunk ölni, de van, amikor az utcán, bandaháborúval (Később területekre megy a harc), van amikor vezetünk, a társaink pedig lőnek, van, amikor társunk vezet, mi lövünk, vagy vonatot üldözünk, repülőn ölünk (nem civileket. Smile ), kaszinórablást, illetve annak az előkészületeit hajtjuk végre, stb.
    Akárcsak a GTA IV-ben, itt is lehet a főszereplőnek barátnője, kettőt küldetéssel "kap meg", a többit meg kell keresnie, el kell vinni valahová, ápolni a kapcsolatot és (ez nem kötelező amúgy, de), ha elég magas a kapcsolat, akkor valami jutalmat kapunk.
    Életünket HP töltőkkel tölthetjük, ám ezek ritkák, viszont vehetünk automatákból kaját / innivalót, az is tölt, ezek inkább előfordulnak, életcsíkunkat növelhetjük például a mentős küldetések elvégzésével, vagy, ha sokat futunk / úszunk / biciklizünk, akkor is növekszik.
    Lehet menni konditerembe, edzeni, el is lehet hízni, különféle harcművészeteket tanulhatunk meg (Box, karate, kick-box), tetováltathatunk, fodrászhoz mehetünk, átöltözhetünk, kaszinóba mehetünk, lovakra fogadhatunk, ejtőernyőzhetünk, biliárdozhatunk, játékgépeken játszhatunk egyszóval szinte mindent lehet.

    Hallgatok rád!
    A hangok rendben vannak, bár a fegyverhangok közül nem mindet nevezném élethűnek (gépfegyverek inkább kattogásra emlékeztetnek, de maximum ennyi a kifogásolható dolog), a szinkronok nagyon jók, a rengeteg karakterrel, így sokféle egyéniséggel találkozhatunk, akik nagyon jól el vannak találva. Ám, talán a legjobb része a hangoknak, az a rádió. Az egy dolog, hogy több rádióadó közül választhatunk, egyikben pedig a saját, általunk, a Documents & Settings megfelelő mappájába bemásolt zenék szólnak, a legnagyobb durranást szerintem (és most kapaszkodjatok meg) a reklámok jelentik.
    Komolyan mondom, aki ilyen reklámokat kitalál, az valami különdíjat érdemel, nem a szokásos, mindig nálunk lévő mosószeres reklámokra kell gondolni, hanem morbid, szarkasztikus, szinte a valóságot kifigurázó (kicsit eltulzó), olykor-olykor társadalomkritika szintű, tökéletesen eltalált reklámokra. Rengeteget lehet rajtuk nevetni, kár, hogy a valóságban nem ilyenek vannak.
    "Telefonszolgáltató reklámja:
    *telefoncsörgés, nő veszi fel*
    - Igen?
    - Hello, Liza, itt John!
    - Sajnálom, de nem ismerek semmilyen John-t.
    - Nos, igen, ezt a nevet adták nekem az árvaházban, miután otthagytál. Hogy tehetted ezt velem?
    (A reklám szlogenje): SA telefon - azokra a nehéz beszélgetésekre."


    Vagy az olyan morbid ötletek, mint a fedettpályás, teljesen sötét stadionban játszódó rugby meccs, amiben szó szerint az orrodig sem látsz, esetleg a kemény rovarirtókról szóló reklám (Egy nő kihívja a rovarirtókat, akik közül a konyhában megszólal az egyik: "Nézzétek, ezt találtam itt". "De hiszen az az én kisbabám!", mondja a nő, erre a rovarirtó: "Nekem inkább egy vietkongnak tűnik" - durr. (Pisztolylövés. Very Happy).
    Vagy a rádióadók műsorvezetői is nagyon jók (Igaz, én csak a Radio X-et (modern rock), és a K-DST-t (klasszikus rock), valamint a WCTR-t (beszélgetős műsor) hallgattam, ott az első kettőnek néha vannak megjegyzései a másikra, hogy az milyen rossz, stb. Az elsőt egy lázadó nő, Sage vezeti, aki szerint 30 év felett mindenkinek meg kellene halnia, mivel az unatkozó, 30 évnél idősebb emberek miatt vannak a háborúk, meg úgyis újjászületnek. A WCTR-on pedig, ahogy haladunk előre, és valami nagyobb dolog történik (hajón megölünk mindenkit, stb.), úgy azokat is megemlítik a hírben, de egyik kedvencem az, ami Las Venturasról szól: "És most jöjjön egy riport LV-ról, amely régen sivatag volt, majd maffiaváros lett, és végül a szerencsejáték otthona. Kapcsoljuk a helyszínről, élőben Petert!". "Hello, Katy. Így van, Las Venturas régen sivatag volt, majd maffiaváros lett, és végül a szerencsejáték otthona lett. Vissza a stúdióba!"

    Egy kisit elkalandoztam, lényeg a lényeg: A SA rádiócsatornái aranyat érnek, aki kicsit jobban tud angolul, feltétlen hallgasson bele, aki nem, az is, hátha ért valamit, de a zenék mindenesetre ott vannak. Smile

    Grafika

    Nos, nem mai játékról van szó (lassan 5 éves), azért szerintem csúnyának még nem nevezhető, viszont mai szemmel nézve nem nagy a gépigénye, bár a motor hátránya, hogy igen erősen Nvidiára optimalizálták, ATI kártyákra nem igazán...

    Pozitívumok:
    + Hatalmas, szabadon bejárható, jól eltalált világ
    + Jól eltalált karakterek
    + Történet
    + Hangok (Rádióadók)
    + Lehetőségek tárháza
    + Nagyrészt jól eltalált küldetések


    Negatívumok:
    - Néhány idegesítően nehéz küldetés (főleg a különböző iskolákban)
    - A bandaháború monotonná, és idegesítővé tud válni (főleg, ha egy pici terület hiányzik az adott részről, és a világért nem találunk ellenséges bandatagot, akit leölve bandaháborút kezdhetnénk)
    - Nagyon Nvidiára optimalizált motor


    Összességében tehát egy nagyon, az akciójátékokat kedvelőknek nagyon ajánlott, nagyon jó játékról van szó, tényleg csak ajánlani tudom mindenkinek.
    94%


    Ja, és most találtam egy videót, amit a RockStar csinált, és az előzményeket dolgozza fel, SPOILER van benne, ezért érdemes a végigjátszás után megnézni.


      Pontos idő: Vas. Május 19, 2024 5:38 pm