OurGamesWorld

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Játékleírások, tesztek minden mennyiségben! Ha elég jónak érzed magad, csatlakozz!


    Kenny's Adventure in search of family treasures (by jardo)

    jardo
    jardo


    Hozzászólások száma : 25
    Join date : 2010. Jan. 02.
    Age : 34
    Tartózkodási hely : Budapest

    Kenny's Adventure in search of family treasures (by jardo) Empty Kenny's Adventure in search of family treasures (by jardo)

    Témanyitás  jardo Vas. Jan. 03, 2010 2:44 am

    Kenny's Adventure in search of family treasures


    Kenny's Adventure in search of family treasures (by jardo) Game2009120122020057

    Őszintén bevallom, mielőtt ez a játék a gyűjteményembe került volna néhány napja, soha nem hallottam róla korábban. Egyébként sem vagyok nagy platformjátékos, bár fiatalabb koromban nagyon sokat játszottam hasonló stílusú, többnyire Disney-s ugrálós-gyűjtögetős játékokkal.
    Manapság ismét felfelé ívelőben van ennek a stílusnak a csillaga, elég csak a Braid-re, vagy a Trine-ra gondolni. Többek között ezen is felbuzdulva kezdtem el játszani a Kenny's Adventure-t, és bátran állíthatom, nagyszerűen szórakoztam.

    Adott tehát egy Mario-szerű ugrálós-gyűjtögetős platformjáték, amelyben célunk, hogy visszaszerezzük régi családi értékeinket, melyeket még nagyapánktól loptak el a kalózok, és rejtettek el valahol az óceán mélyén.
    Bizony, jelentős újítás a többi hasonló játékhoz képest, hogy most a víz alatt kell érvényesülnünk. Ez természetesen rengeteg játékmenetbeli újítást eredményez, amelyek feldobják, élvezetessé teszik a játékot. Egyrészt teljesen újfajta értelmet nyer az ugrálás fogalma, hiszen itt inkább úszásról van szó, tehát sokkal nagyobbat tudunk "ugrani", ennek köszönhetően pedig sokkal nagyobb a szabadságunk, hiszen akár magasabb helyekre is feljuthatunk. Másrészt oda kell figyelnünk az oxigénpalack állapotára, hiszen ha kiürül, bizony rövid úton a halakkal fogunk aludni, hogy egy igencsak szemléletes képpel éljek.
    A játék egyébként viszonylag hosszú, három térképen, összesen 60 pályán kell magunkat átverekednünk, hogy minden ellopott kincset visszaszerezzünk. A pályákon első végigjátszás alkalmával csak sorrendben haladhatunk, de ha már egyszer kijátszottuk, utána bármikor, bármelyik küldetést megcsinálhatjuk még egyszer. Az első térképen egy rég elveszett civilizáció romjai között kalandozunk majd, a második szakaszban elsüllyedt hajóroncsok között fogunk úszkálni, az utolsó, harmadik térképen pedig vulkanikus környezetben kell majd bizonyítanunk rátermettségünket. Az újrajátszhatósági faktort növeli, hogy a játék elraktározza eredményeinket, és a raglistát bármikor megtekinthetjük, illetve megdönthetjük akár saját, akár barátaink rekordjait.

    Az újszerű környezet természetesen új típusú ellenségeket is eredményez. Cápák, ráják, medúzák, rákok, csigák, és különféle halak nehezítik majd meg a dolgunkat, de ezeken kívül is vár még ránk bőven veszély, pl. a felszínről érkező robbanó ládák, búvárszondák, stb.

    A grafika rendkívül stílusos, jópofa, és remekül hozzájárul a nagyszerű hangulathoz. A játék teljesen be tudja szippantani az embert, könnyen elkaphat minket az az érzés, hogy na még egy pályát, aztán még egyet, és végül azon kapjuk magunkat, hogy már órák óta játszunk, és nemsokára a játék végére érünk.

    Említettem, hogy három térképen, összesen 60 pályán kell majd keresztüljutnunk, viszont az egyes pályák nem túlságosan hosszúak. Így gyakorlatilag egy-két nap után ki is játszhatjuk a Kenny's Adventure-t. A játék alapvetően ugyan nem rövid, de szívesen játszottam volna tovább is.
    A másik negatívum, hogy a játék nem túlságosan nehéz, így nem igazán nyújt kihívást. Ha odafigyelünk, meghalni nem nagyon fogunk, de ha ez esetleg mégis megtörténne, akkor sem kell aggódni, ugyanis életpontokat bőven találunk a pályákon, csak meg kell őket keresni.

    A zene nagyon hangulatos, szívesen hallgatja az ember, és ez is rátesz egy lapáttal a fantasztikus hangulatra. Az egyéb hangokkal sincs semmi baj, ezek is hozzák az elvárható szintet.

    Összességében egy nagyon jó játék a Kenny's Adventure in search on family treasures, remek szórakozást nyújt, és bár nem hosszú, de minden percét élvezni fogjuk. Érdemes kipróbálni nem csak a műfaj szerelmeseinek, hanem mindenki másnak is. Két lövöldözés, vagy versenyzés között remek levezetés.


    PRO:
    - jópofa, hangulatos
    - víz alatt játszunk (újfajta ellenségek, a magszokottól eltérő játékmenet)
    - stílusos grafika
    - kellemes zene
    - kincsek gyűjtögetése
    - viszonylag hosszú (bár többet is el tudtam volna képzelni)

    KONTRA:

    - könnyű


    95%

      Pontos idő: Vas. Május 19, 2024 5:14 pm