OurGamesWorld

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Játékleírások, tesztek minden mennyiségben! Ha elég jónak érzed magad, csatlakozz!


    Race Driver GRID

    Adi86
    Adi86


    Hozzászólások száma : 7
    Join date : 2010. Jan. 11.
    Age : 37
    Tartózkodási hely : Szentgotthárd

    Race Driver GRID Empty Race Driver GRID

    Témanyitás  Adi86 Szomb. Jan. 30, 2010 6:22 pm

    Race Driver Grid



    Kiadó: Codemasters
    Fejlesztő: Codemasters

    Rajt

    Egy biztos, a PC-sek nincsenek elárasztva minőségi autós játékokkal, de három cég azért folyamatosan ad valami finomságot a sebesség mániásoknak. Az EA, Need For Speed-del próbálkozik, de innováció nélkül. A Simbim mostanában csak kiegészítőt ad ki, de a Codemasters-nál vannak tartalékok mert 2008-ban egy kellemes meglepetéssel rukkolt elő, ami még nekem is mosolyt csalt az arcomra, pedig én már vén róka vagyok az autós játékok terén ezt elhihetitek.

    Codemasters-nek két nagy autós sorozata van. A „jó öreg” Colin és a Toca, az utóbbi 1997-ben indult útjára és nagy sikereket ért el. A Brit túraautó kupát dolgozta fel nagyszerű fizikával, sajna ez a sorozat is a Colin sorsára jutott, minél idősebb lett annál egyszerűbb fizikával rendelkezet.
    Kezdetben nem akartam megvenni a Grid-et, mert féltem, hogy megint berakják azokat a fránya terepversenyeket és buta, idegesítő kihívások elé állít, majd a gép (Toca race Driver 3-ban volt arra a példa hogy a 1996-os Williams-szel győzzek le több 2004-es BMW williams F1-et). De mikor a barátomnál kipróbáltam akkor már tudtam, ez kell nekem is, mert valami megváltozott a sorozatban. Nem lett realisztikusabb, nem tértek vissza Pro Race Driver vonalhoz, ám így is beszippantott és előjött, na még egy verseny érzés.


    Mit is csináljunk


    Miért is jó ez a játék? Azért mert nem akar több lenni mint ami, egyszerűen nagyszerű csak a száguldás van és kész.
    Kezdetben versenyistállóknak kell besegítenünk. Egyszerű feladatokkal látnak el, mint célba érés vagy minimum ötödik hely elérése, feladatok teljesítésért pedig pénz kapunk. Miután elértünk egy bizonyos pénzösszeget, csapatot alapítunk, és ha jól teljesítünk a bajnokságokban, akkor újabb autókat vásárolhatunk. Szponzorok sorakoznak majd az ajtónk előtt akiknek különböző elvárásaik vannak melyek alapján fizetnek, és egy csapat társra is szert tehetünk, akinek néha sikerül beérnie második helyre de gyakran előfordul hogy az első helyen zavartalanul haladva megpördül, így sok hasznát nem vesszük.
    Három régión zajlik a versenyzés. Amerika, amire a városi futamok jellemzőek, Európa tradicionális versenypályákkal, Japánnál a Drift futamok adják a különleges ízt. Van még egy fontos momentum, ez pedig a szezononként megrendezett Le Mans-i 24 órás verseny, amit 12 percben bonyolít le a játék, napszakváltással megfűszerezve.
    Grid legnagyobb újítása, ami eddig nem volt verseny szimulátorban az az idővel való manipulálás. Ez abból áll, hogyha neki rongyolunk a falnak, akkor rendelkezésünkre áll a flashback funkció, amivel visszapörgetjük az eseményeket és így elkerülhetjük a nem kívánt eseményt. Normál nehézségi szinten négy ilyen lehetőség áll a rendelkezésünkre. Nehezebb fokozaton egyre kevesebb, használata pedig pénzbe kerül, de nem vagyonokba. Sokan azt mondják, hogy emiatt nem olyan valósághű a játék, ettől függetlenül sem egy vérbeli szimulátor. Szerintem nagyon jó ötlet volt berakni a flashback funkciót, mert nincs is annál idegesítőbb, mint mikor az utolsó kör végső kanyarjában ütközöl és mindenki megelőz, ezért kezdheted előröl a futamot.
    Sajna a játékban nincs eső ezáltal nincs boxtaktika, és semmiféle beállítás lehetőségünk nincs a kocsin, ezek mind olyan dolog ami isten igazából nem hiányoznak de szívesen láttam volna a játékba, legalább lesz újdonság a Grid 2-ben.
    Multi része is tartogat kellemes perceket csak egy kicsit kevés a szerver és általában 5-6 bajnokság fut. A net kód sem a legjobb mert rengeteg a lag, igen bosszantó tud lenni egy fej-fej elleni versenyen mert egyszer itt megy az ellenfél egyszer ott és végén én leszek a kavicságyon mert összeakadtunk.
    Néha meg van egy két gyökér versenyző aki rajtnál tolatással indít, és általában az első kanyar túlélése kulcsfontosságú mert ott akkor káosz van hogy az már fáj.

    Fényezés

    Grid alatt Neon engines tovább fejlesztett változata (ami leginkább optimalizálásból állt) dübörög amit, Ego-nak neveztek el. Egy biztos, a játék csodálatosan néz ki, minden effektvívmányt bevetettek, hogy keressük az álunkat, mikor rápillantunk a monitorra. Igaz ehhez egy komolyabb vas is kell, hogy kicsorduljon a nyálunk, de gyengébb gépeken is tud szépséget produkálni.
    A törés modell is nagyon jól sikerült, nem csak az autókra igaz, hanem a pálya elemeire is. Gumifalak szépen összeborulnak, légterelők töredeznek, festés kopik, koszolódik.
    De így is előfordult nálam, hogyha nekicsaptam az autó jobb felét, akkor a bal horpadt be, igaz ezt még az 1.0 verzióval tapasztaltam és azóta kiadtak egy 200 megás patchet, ami szerintem orvosolja ezeket az apró bakikat.
    Ami még említést érdemel az a belső nézet amiért plusz pont jár a készítőknek. A szélvédő törésmodellje pedig egyenesen fenomenális, szívesen látnám más autós játékokban.

    Hang

    A fülek elkényeztetése nem sikerült olyan jól, mint a szemé, félre értés ne essék a motorhangok, az effektek kiválóak lettek, de amit a zene terén műveltek az siralmas. Az intro alatt hallható dallam még egész jó, a többi az egyenlő a nullával. Licencezhettek volna egy-két számot, mint 2003-ban.
    Az összhatás nagyon jó lett, a Codemasters-es fiuk annyit vállaltak, amennyit tényleg profin meg tudtak valósítani. Új kezdetnek kiváló, súlyos hiba nincs a játékban.
    De hiányosságok azért vannak és ezt a tartalomra értem, lehetne több helyszín, szívesen láttam volna még néhány autót is a játékban, na meg a király zene sem ártott volna.
    A játék megérdemli, hogy a nagyokkal egy listán legyen, mint a Gran Turismo, Forza vagy a Burnout. Nekem elnyerte a tetszésem, de legközelebb ez így egy kicsit kevés lesz. Addig is ajánlom minden videojáték kedvelőnek, mert ezzel, bárkivel meg lehet kedveltetni a virtuális száguldást.
    2010-nyarára még szeretnék a Codemasters-től, nagyjából ugyanezt csak még több tartalommal.


    Pozitívumok:
    + Szép grafika
    + Törés modell
    + Nagyszerű futamok
    + Flashback
    + hang effektek
    + Saját csapat menedzselése
    + Néha izgalmas Multi futamok


    Negatívumok:
    - Hiányos multi
    - Időjárás változások
    - Nincs boxtaktika
    -kevés pálya
    - kevés autó
    - zene


    86%

      Pontos idő: Kedd Május 07, 2024 2:10 pm