OurGamesWorld

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Játékleírások, tesztek minden mennyiségben! Ha elég jónak érzed magad, csatlakozz!


    Tom Clancy’s H.A.W.X

    Adi86
    Adi86


    Hozzászólások száma : 7
    Join date : 2010. Jan. 11.
    Age : 37
    Tartózkodási hely : Szentgotthárd

    Tom Clancy’s H.A.W.X Empty Tom Clancy’s H.A.W.X

    Témanyitás  Adi86 Kedd Jan. 12, 2010 4:34 pm

    Tom Clancy’s H.A.W.X



    Kiadó: Ubisoft
    Fejlesztő: Ubisoft Bukarest

    Ubisoft egyik legbiztosabb bevételt hozó játékai a Tom Clancys (híres regényíró és mindent tud hadi technikáról, sokszor szerepel dokumentumfilmekben is) névvel fémjelzet sorozatok. 2009-ben két új taggal bővült Tom Clancys univerzum, az egyik az End War a másik a HAWX, most az utóbbiról készítek egy kis eszmefuttatást.

    MI is ez?
    H.A.W.X (High Altitude Warfare Experimental Squadron) nem egy szimulátor és ebből kifolyólag a maga nemében PC- teljesen egyedi (konzolon van egy sorozat amit Ace Combat-nak hívnak, leginkább ahhoz hasonlítható), mert eddig az akciós repülőgép játékok mind a második világháború körül forogtak. Amiben pedig szerepelt modern vadászgép az elmúlt időszakban az Microsoft Flight Simulátor X, de oda 103 ujj kell vagy egy komolyabb botkormány. Ide nem kell millió ujj, de nem is egy gombos játék, W-A-S-D és a környékén található gombokkal, plusz egérrel vígan irányítható. Igaz egy kicsit otrombán viselkednek a gépek, kell egy kis gyakorlás mire az ember biztos kézzel vezeti billentyűzetről.
    Vannak azért segítségek, amik nagyban megkönnyítik az életet, ilyen pl az ERS funkció, ami megmutatja nekünk az ideális repülési ívet, így könnyen az ellenfél mögé kerülhetünk.
    A másik segítség az assistance mód ahol a negyedik kameraállásból látjuk gépet. Ebben a módban akár derékszögű fordulatokat is tehetünk némely géppel, csak egy dologgal kel vigyázni, nehogy túlságosan lelásítsunk, mert akkor átesik a gép és elkezd zuhanni, mint egy darab kavics, de könnyedén visszahozhatjuk a repülőgépet.

    Történet
    Az események a Ghost Recon Advenced Warfighters 2 és az End War között történnek (végre kezd összefüggővé válni Clancy univerzum, már csak Rainbow Six team-et kéne kihozni Vegas bárjaiból).
    Többször is kapunk olyan küldetést mikor mi segítjük ki Mitchaell kapitány Ghost Recon csapatát a szószból, és rengetek egyéb védelmi feladatot is el kell látnunk, talán túl sokat is a 19-ből.
    Visszatérve a történetre, David Crenshaw pilótát személyesítjük meg, aki minden háborút kitüntetéssel fejezett be. Első feladat USAF (United States Air Force) címere alatt zajlik Juarez-ben, végén kiderül hogy a „gazdasági válság” elérte a amerikai légierőt és elküldenek minket és csapatunkat.
    Természetesen egy ilyen pilótát, mint mi, nem hagynak parlagon és minket is szerzőtett az Artemis Global Security, egy magán cég, ki megfelelő pénzösszegért bármilyen hadi feladatot elvállal.
    Történet alapjába véve érdekes, de a végét összecsapottnak érzem, nem tartom érdekes és még befejező képsorokat sem kapunk, és nincs emlékezetes karakter a játékban.

    Fejlődjünk
    50 féle repülő található a programba, szinte felsorakozik az összes F, Mig és Szu típusú gép, viselkedésükben nincs sok különbség, csak végletek vannak, például F-22 érezhetően mozgékonyabb, mint egy F-117-es.
    Mindegyikhez tartozik 3 féle fegyverzeti felszereltség, sajna mi nem hozhatunk létre fegyver csomagot.
    A rakéta készleteket és az új gépet ügy érhetjük el, hogy xp-ket (experience point, magyarul tapasztalati pont) szerzünk és ez által szinteket lépünk (összesen 40 szint van), tapasztalati pontokat kampány küldetések teljesítésével és különböző achivementek megszerzésével kaphatjuk. Az egyszemélyes játékrész annyiból áll, hogy teljesítjük, 19 küldetést utána, lehet próbálkozhatunk másik 2 nehézségi fokozaton és lehetőségünk van egy szabad repülésre ahol csak repkedhetünk és se ellenfél vagy házi feladat. Multi nélkül szinte lehetetlen elérni a 40. szintet, ha csak nem akarunk egész évben egyedül repülni.
    Multiban 2 játékmód van, igen jól olvastátok csak kettő. Az egyik mi más, mint a hadjárat kooperatív módban való végigjátszása, a másik pedig Team Death Match, lehet, hogy a legnépszerűbb módok az internetes közösségben, de ez így édes kevés. Természetesen ígértek DLC-ket, meg is jelentetek, szám szerint kettő, új repülőket és új játékmódokat tartalmazót, de csak konzolon jelentek meg, sajna.

    Grafika
    Program legjobban sikerült része nagyon jól optimalizált gyenge gépeken is szépen fut, akkor sem zavarodik meg mikor 20 gép van az égen plusz földi egységek.
    Gépek részletesek, szépen kidolgozottak, pályákat pedig műholdas (GeoEye műhold képeit használták fel a pályák lemodellezéséhez) felvételek segítségével készítették el. Nagyszerű még a radarzavaró effekt és találatkor megtapasztalt képrázkódás, és minden gépnek van belső nézete, aminek nagyon örültem. Megjelenítés feketelevese a detonációk, kicsit gyérül lettek megcsinálva, mint ahogy a karakterek is, jobb lett volna, ha élőszereplők jelennek meg játék folyamán (kár hogy ez csak C&C univerzum kiváltsága), vagy legalább kidolgozottabbak lettek volna (rosszabbul néztek ki, mint az Imperium Galactika 2-ben).
    Hang
    Hang effektek jók, nagyon zsír a hangrobbanás (ezt tudták a készítők, mert minden küldetés azzal kezdődik, hogy átlépjük a hangsebességet), a szinkron is élvezhető. Zene mint olyan számomra olyan semmilyen, valami hallható a menürendszerben,de az egyáltalán nem fogott meg, itt csak a saját mp3 segíthet.
    Ami érdekesé teszi még a játékot az a hang parancs funkció. Először End War-ban jelent meg és fontos szerepet is szántak neki, addig a H.A.W.X. -ban mint jó kis extraként szerepel, néha előfordul, hogy egy tüsszenést is lövés parancsnak veszi, így az allergiások ne használják ezt az irányítási lehetőséget.

    Összegezve
    H.A.W.X több sebből vérzik, mindenben van valami hiányosság, nincs saját mentési lehetőség, ellenőrző pontok fabatkát sem érnek, ha kilépünk a játékból. Irdatlanul kevés játékmód található a játékban, ráadásul kisebb hiányosságok is vannak, amik elsőre nem feltűnőek, mint például a havas pályák és az időjárás (homokvihar, eső, havazás) hiánya.
    Egy dolog menti meg a játékot, az egyedisége, olyan szegényes e tekintetben a piac, mint Kenny a South Park-ból. Remélem lesz folytatása és remélem, megtömik a játékot tartalommal, programhiba nem volt, és élveztem azt a 10-15 óra játékot csak a végén csalódtam.
    Ha két három ezer forintért megtudjátok szerezni, akkor ne habozzatok, mert jó kis game de többet nem ér az biztos.

    Pozitívumok:
    - Kezdetben jó történet
    - Izgalmas feladatok (érezni a feszültséget küldetések közben)
    - 50 repülő és jól lemodellezve
    - Jó grafika és optimalizálás
    - Jó szinkron és hang effektek
    - Jó segítség rendszer
    - Jó irányítás (gamepad-dal még jobb)


    Negatívumok:
    - Történet vége összecsapott
    - Kevés játékfunkció multiban és egyjátékos részben
    - DLC-k hiánya
    - Multi nélkül a 40 szint elérhetetlen
    - Zene
    - Néhány kidolgozatlan részlet a grafikában
    - Kidolgozatlan szereplők
    - Szabad repülés módban nincs ellenfél
    - Nincsenek információk a repülőkről


    73%

      Pontos idő: Vas. Május 19, 2024 5:14 pm